reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Kadry i płace > Pracownicy oświaty > Jak obliczyć pensum łączone dyrektora szkoły

Jak obliczyć pensum łączone dyrektora szkoły

PROBLEM: Dyrektor szkoły zatrudniony jest w obniżonym wymiarze pensum i ma 10 godzin obowiązkowych. Oprócz tego w roku szkolnym 2017/2018 przydzielono mu 1 godzinę ponadwymiarową. Od września 2018 r. zmieniają się przepisy i nauczyciele z obniżonym pensum nie mogą mieć przydzielanych godzin ponadwymiarowych. W jakich sytuacjach jest to dopuszczalne? Czy w związku z potrzebami szkoły dyrektor w ramach obniżonego pensum może łączyć pracę w szkole w wymiarze 4 godzin lekcyjnych i pracę w bibliotece w liczbie 6 godzin? Jak obliczyć pensum łączone przy obniżonym wymiarze godzin?

ODPOWIEDŹ: Od 1 września 2018 r. nauczycielom korzystającym z obniżonego tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć mogą zostać przydzielone godziny ponadwymiarowe tylko wtedy, gdy jest to konieczne dla zapewnienia w jednym oddziale realizacji ramowego planu nauczania lub za zgodą organu prowadzącego, gdy jest to niezbędne dla zapewnienia realizacji ramowego planu nauczania w więcej niż jednym oddziale. Dyrektorowi realizującemu godziny w różnych oddziałach należy ustalić pensum łączone.

Przeczytaj w INFORLEX.PL Administracja cały artykuł:

Jak obliczyć pensum łączone dyrektora szkoły

Zapoznaj się z uzasadnieniem odpowiedzi.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Kadry i płace 2021

reklama

Ostatnio na forum

reklama

URLOPY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Tax-Net Jacek Adamczak

Kancelaria Podatkowa - Biuro Rachunkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama