reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Podatki > VAT > Zwolnienie z VAT usług świadczonych między jednostkami budżetowymi

Zwolnienie z VAT usług świadczonych między jednostkami budżetowymi

Samorządowa jednostka budżetowa świadczy usługi na rzecz urzędu marszałkowskiego. Poza szkoleniami – zwolnionymi z podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. c ustawy o VAT – jednostka będzie świadczyła również usługi organizacji konferencji i inne. Czy tego typu usługi podlegają zwolnieniu z VAT na podstawie § 13 ust. 1 pkt 13 rozporządzenia wykonawczego?

Usługi organizowania konferencji, świadczone dla urzędu marszałkowskiego, również będą korzystały ze zwolnienia z VAT.

Na podstawie § 13 ust. 1 pkt 13 rozporządzenia Ministra Finansów z 4 kwietnia 2011 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług (dalej: rozporządzenie wykonawcze), zwolnione z VAT są usługi świadczone pomiędzy:

- jednostkami budżetowymi,

- samorządowymi zakładami budżetowymi,

- jednostkami budżetowymi i samorządowymi zakładami budżetowymi.


Zamów książkę:
Klasyfikacja budżetowa 2012 >>


Zwolnienie to obejmuje usługi wszelkiego rodzaju – z wyjątkiem usług wymienionych w poz. 140–153, 174 i 175 załącznika nr 3 do ustawy o VAT (do usług tych należą usługi związane z uzdatnianiem i dostarczaniem wody, usługi związane z odprowadzaniem i oczyszczaniem ścieków, usługi związane z odpadami, usługi zamiatania śmieci i usuwania śniegu oraz pozostałe usługi „sanitarne”) oraz usług komunikacji miejskiej. W konsekwencji – zwolnienie to obejmuje również świadczone pomiędzy wymienionymi powyżej jednostkami usługi organizacji konferencji oraz usługi podobnego typu.

Jak wynika z treści pytania, jednostka jest jednostką budżetową. Jednostkami budżetowymi są również urzędy marszałkowskie.


Więcej na ten temat w Rachunkowości budżetowej >>

reklama

Czytaj także

Ekspert:

Tomasz Krywan

Doradca podatkowy; specjalista w zakresie prawa podatkowego. Autor wielu praktycznych odpowiedzi na pytania z zakresu prawa podatkowego i licznych publikacji na ten temat.

Źródło:

Rachunkowość Budżetowa
INFORLEX Plan kont – program dla księgowych jednostek budżetowych199.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Kadry i płace 2020

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

URLOPY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Pikus

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama