reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Podatki > VAT > Średni miesięczny koszt utrzymania w domu pomocy społecznej

Średni miesięczny koszt utrzymania w domu pomocy społecznej

Czy ustalając średni miesięczny koszt utrzymania w domu pomocy społecznej od kosztów działalności domu z roku poprzedniego należy odjąć koszty inwestycji i wydatki na remonty, chociaż nie sa w nich zawarte?

Regionalna Izba Obrachunkowa w Zielonej Górze wskazuje, iż zgodnie z art. 6 pkt 16 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (j.t. Dz. U. z 2015 r., poz. 163 z późn. zm.) średni miesięczny koszt utrzymania w domu pomocy społecznej oznacza kwotę rocznych kosztów działalności domu wynikającą z utrzymania mieszkańców, z roku poprzedniego, bez kosztów inwestycyjnych i wydatków na remonty, powiększoną o prognozowany średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem, przyjęty w ustawie budżetowej na dany rok kalendarzowy, podzieloną przez liczbę miejsc, ustaloną jako sumę rzeczywistej liczby mieszkańców w poszczególnych miesiącach roku poprzedniego, w domu.

Zobacz również: Czy opodatkowywać świadczenia między jednostkami budżetowymi tej samej JST

Mając na uwadze powyższą regulację prawną RIO w Zielonej Górze podkreśla, iż przy obliczaniu kwoty średniego miesięcznego kosztu utrzymania w domu pomocy społecznej, na potrzeby realizowania zadań określonych w ustawie o pomocy społecznej – nie bierze się pod uwagę określonych kosztów, wydatków, o których mowa w art. 6 pkt 15 ustawy, tzn. kosztów inwestycyjnych i wydatków na remonty.

Źródło: Regionalna Izba Obrachunkowa w Zielonej Górze

Polecamy serwis: Podatki

reklama

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Kadry i płace 2020

reklama

Ostatnio na forum

reklama

URLOPY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

EIB SA

Broker ubezpieczeniowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama