Średni miesięczny koszt utrzymania w domu pomocy społecznej
REKLAMA
REKLAMA
Regionalna Izba Obrachunkowa w Zielonej Górze wskazuje, iż zgodnie z art. 6 pkt 16 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (j.t. Dz. U. z 2015 r., poz. 163 z późn. zm.) średni miesięczny koszt utrzymania w domu pomocy społecznej oznacza kwotę rocznych kosztów działalności domu wynikającą z utrzymania mieszkańców, z roku poprzedniego, bez kosztów inwestycyjnych i wydatków na remonty, powiększoną o prognozowany średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem, przyjęty w ustawie budżetowej na dany rok kalendarzowy, podzieloną przez liczbę miejsc, ustaloną jako sumę rzeczywistej liczby mieszkańców w poszczególnych miesiącach roku poprzedniego, w domu.
REKLAMA
Zobacz również: Czy opodatkowywać świadczenia między jednostkami budżetowymi tej samej JST
Mając na uwadze powyższą regulację prawną RIO w Zielonej Górze podkreśla, iż przy obliczaniu kwoty średniego miesięcznego kosztu utrzymania w domu pomocy społecznej, na potrzeby realizowania zadań określonych w ustawie o pomocy społecznej – nie bierze się pod uwagę określonych kosztów, wydatków, o których mowa w art. 6 pkt 15 ustawy, tzn. kosztów inwestycyjnych i wydatków na remonty.
Źródło: Regionalna Izba Obrachunkowa w Zielonej Górze
Polecamy serwis: Podatki
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.
REKLAMA