| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Rachunkowość budżetowa > Klasyfikacja > Dział „855 – Rodzina” w klasyfikacji budżetowej w 2017 r.

Dział „855 – Rodzina” w klasyfikacji budżetowej w 2017 r.

Nowy dział „855 – Rodzina” znajdzie się w klasyfikacji budżetowej od 1 stycznia 2017 r. Po raz pierwszy będzie miał zastosowanie do projektów uchwał budżetowych na 2017 r. Jakie rozdziały znajdą się w nowej jednostce?

85505 Tworzenie i funkcjonowanie żłobków

85506 Tworzenie i funkcjonowanie klubów dziecięcych

85507 Dzienni opiekunowie

85508 Rodziny zastępcze

W przedmiotowym rozdziale mają być ujmowane także wydatki na rodzinne domy dziecka, na koordynatora rodzinnej pieczy zastępczej oraz na rodziny pomocowe, zgodnie z ustawą z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, a także dochody i wydatki związane z realizacją dodatku wychowawczego.

85509 Działalność ośrodków adopcyjnych

Powinny tu zostać ujęte wydatki związane z prowadzeniem ośrodków adopcyjnych oraz interwencyjnych ośrodków preadopcyjnych, o których mowa w ustawie z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.

85510 Działalność placówek opiekuńczo-wychowawczych

W przedmiotowym rozdziale poza wydatkami związanymi z działalnością placówek opiekuńczo-wychowawczych ujmuje się wydatki na usamodzielnienie osób opuszczających placówki opiekuńczo-wychowawcze, placówki opiekuńczo-terapeutyczne, schroniska dla nieletnich, zakłady poprawcze i ośrodki szkolno-wychowawcze oraz na  kontynuowanie nauki przez te osoby, a także dochody i wydatki związane z realizacją dodatku do zryczałtowanej kwoty.

85511 Składki na  ubezpieczenia społeczne, w tym za osoby przebywające na urlopach wychowawczych, za osoby pobierające zasiłek macierzyński oraz za osoby zatrudnione jako nianie

Rozdział 85511 powinien występować wyłącznie w części „73. Zakład Ubezpieczeń Społecznych” i  obejmować składki na ubezpieczenia społeczne finansowane z budżetu państwa za osoby przebywające na urlopach wychowawczych, za osoby pobierające zasiłek macierzyński, za osoby zatrudnione jako nianie oraz za osoby sprawujące osobistą opiekę nad dzieckiem.

85512 Składki na ubezpieczenie zdrowotne opłacane za osoby pobierające niektóre świadczenia rodzinne oraz zasiłki dla opiekunów

85513 Świadczenie z funduszu alimentacyjnego

Rozdział ten będzie obejmował środki związane z realizacją świadczenia z funduszu alimentacyjnego na  podstawie przepisów o pomocy osobom uprawnionym do alimentów. Znajdą się tu również rozliczenia z tytułu zaliczki alimentacyjnej dokonywane po dniu 30 września 2008 r.

85514 Fundusz Alimentacyjny w likwidacji

85578 Usuwanie skutków klęsk żywiołowych

85595 Pozostała działalność

Podstawa prawna:

Rozporządzenie Ministra Finansów zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowej klasyfikacji dochodów, wydatków, przychodów i rozchodów oraz środków pochodzących ze źródeł zagranicznych – etap legislacyjny: uzgodnienia

Polecamy serwis: Rachunkowość budżetowa

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

Kadry i płace 2019

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

ANGIELSKI DLA KSIĘGOWYCH

Eksperci portalu infor.pl

Company-logos.co

Katalog firm

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »