| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Rachunkowość budżetowa > Wydatki strukturalne > Zakup regałów jezdnych do archiwum w budynku starostwa powiatowego

Zakup regałów jezdnych do archiwum w budynku starostwa powiatowego

Czy wydatki poniesione na zakup regałów jezdnych do archiwum w budynku (siedzibie) starostwa powiatowego (urzędu) są wydatkami strukturalnymi? Wydatki poniesiono w rozdziale 75020 „Starostwa powiatowe”, w § 6050 „Wydatki inwestycyjne jednostek budżetowych” w wysokości 24 000 zł.

Wydatki poniesione na zakup regałów jezdnych do archiwum w budynku (siedzibie) starostwa powiatowego (urzędu), bez realizacji działania polegającego np. na budowie/rozbudowie/przebudowie/modernizacji jednostki nie będą stanowiły wydatków strukturalnych.

Wydatki poniesione przez starostwo powiatowe (urząd) na budowę/rozbudowę/przebudowę/modernizację siedziby, co do zasady nie stanowią wydatków strukturalnych. W związku z tym poniesionych wydatków nie należy ujmować w sprawozdaniu Rb-WSa.

Wysokość poniesionych wydatków nie stanowi o tym, że dany wydatek ma być zakwalifikowany do wydatków strukturalnych. Liczy się cel/działanie/zadanie, jakie ma być zrealizowane z pomocą danego zakupu i czy dana jednostka ma teoretyczną możliwość uzyskania dofinansowania na realizację danego działania.

Wyjątek może stanowić sytuacja, gdy zakup regałów jezdnych był ponoszony w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna, bądź komponentu Pomoc Techniczna w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

PODSTAWY PRAWNE

● Rozporządzenie Ministra Finansów z 10 marca 2010 r. w sprawie szczegółowej klasyfikacji wydatków strukturalnych (Dz.U. Nr 44, poz. 255)

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

Pracownicy służby zdrowia

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

ANGIELSKI DLA KSIĘGOWYCH

Eksperci portalu infor.pl

Wojciech Kliś

Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu prawa handlowego - m.in rejestracje, szeroko pojęte zmiany w spółkach oraz zdarzenia restrukturyzacyjne - przekształcenia, podziały oraz połączenia spółek.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc-budzetowa.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK