reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Rachunkowość budżetowa > Wydatki strukturalne > Zakup regałów jezdnych do archiwum w budynku starostwa powiatowego

Zakup regałów jezdnych do archiwum w budynku starostwa powiatowego

Czy wydatki poniesione na zakup regałów jezdnych do archiwum w budynku (siedzibie) starostwa powiatowego (urzędu) są wydatkami strukturalnymi? Wydatki poniesiono w rozdziale 75020 „Starostwa powiatowe”, w § 6050 „Wydatki inwestycyjne jednostek budżetowych” w wysokości 24 000 zł.

Wydatki poniesione na zakup regałów jezdnych do archiwum w budynku (siedzibie) starostwa powiatowego (urzędu), bez realizacji działania polegającego np. na budowie/rozbudowie/przebudowie/modernizacji jednostki nie będą stanowiły wydatków strukturalnych.

Wydatki poniesione przez starostwo powiatowe (urząd) na budowę/rozbudowę/przebudowę/modernizację siedziby, co do zasady nie stanowią wydatków strukturalnych. W związku z tym poniesionych wydatków nie należy ujmować w sprawozdaniu Rb-WSa.

Wysokość poniesionych wydatków nie stanowi o tym, że dany wydatek ma być zakwalifikowany do wydatków strukturalnych. Liczy się cel/działanie/zadanie, jakie ma być zrealizowane z pomocą danego zakupu i czy dana jednostka ma teoretyczną możliwość uzyskania dofinansowania na realizację danego działania.

Wyjątek może stanowić sytuacja, gdy zakup regałów jezdnych był ponoszony w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna, bądź komponentu Pomoc Techniczna w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

PODSTAWY PRAWNE

● Rozporządzenie Ministra Finansów z 10 marca 2010 r. w sprawie szczegółowej klasyfikacji wydatków strukturalnych (Dz.U. Nr 44, poz. 255)

reklama

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Kadry i płace 2021

reklama

Ostatnio na forum

reklama

URLOPY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Kaliciak

Aplikant adwokacki

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama