REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ustawa okołobudżetowa 2019 r. podpisana

Ustawa okołobudżetowa 2019 r. podpisana./ fot. Fotolia
Ustawa okołobudżetowa 2019 r. podpisana./ fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Ustawa okołobudżetowa 2019 r. podpisana przez Prezydenta. Ustawa wchodzi w życie 1 stycznia 2019 r.

Ustawa o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2019 jest tzw. ustawą okołobudżetową, której treść jest ściśle związana z rządowym projektem ustawy budżetowej na rok 2019. Wzorem ustaw z lat poprzednich, akt ten wprowadza szczególne zasady gospodarki finansowej, które mają obowiązywać epizodycznie, wyłącznie na potrzeby realizacji ustawy budżetowej na rok 2019.

REKLAMA

Zobacz: Finanse publiczne

Rozwiązania przyjęte w ustawie dotyczą następujących kwestii: (1) doskonalenia zawodowego nauczycieli; (2) funduszu na nagrody dla nauczycieli; (3) odpisu na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych dla nauczycieli; (4) funduszu socjalnego dla żołnierzy zawodowych oraz ich rodzin, a także dla funkcjonariuszy służb mundurowych oraz ich rodzin; (5) przeznaczenia środków z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych; (6) przesunięcia wydatków z Funduszu Pracy; (7) przeznaczenia środków z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej; (8) przeznaczenia środków z Funduszu – Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców; (9) przeznaczenia wydatków z Funduszu Kultury Fizycznej; (10) realizowania przedsięwzięć w ramach „Programu modernizacji Służby Więziennej  w latach 2017–2020”; (11) realizowania przedsięwzięć z „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa”; (12) finansowania działań w obszarze ratownictwa lotniczego; (13) niestosowania wskazanych przepisów; (14) rekompensowania z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych składek na rzecz otwartych funduszy emerytalnych; (15) zadań przekazanych spółce celowej; (16) wynagrodzenia osób zatrudnionych w niektórych spółkach; (17) zmian zasad finansowania określonych w Przepisach wprowadzających Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce; (18) przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego w gospodarce narodowej; (19) zmian w ustawie o zawodach lekarza i lekarza dentysty; (20) przeznaczenia środków z Funduszu Pracy na wynagrodzenia pracowników powiatowych urzędów pracy; (21) zmian w ustawie o publicznym transporcie zbiorowym; (22) zwiększenia limitu środków na działanie Krajowego Ośrodka Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym; (23) zwiększenia limitu środków na Program Szczepień Ochronnych.

Ustawa wejdzie w życie z dniem 1 stycznia 2019 r.

Źródło: http://www.prezydent.pl

Autopromocja

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Księgowość budżetowa
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dopłaty do przewozów autobusowych. Samorządy mogą składać wnioski od 3 do 9 grudnia 2024 r.

Samorządy mogą ubiegać się o dopłaty do przewozów autobusowych. Rusza nabór wniosków o objęcie dopłatą do usług transportowych ze środków Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. 

Codziennie policja zajmuje się 20 tys. zdarzeń

20 tys. zdarzeń dziennie. Taki jest codzienny bilans działań policji. To pokazuje jej skalę działania - powiedział w poniedziałek podczas konferencji prasowej dot. planów działania policji na 2025 rok szef MSWiA Tomasz Siemoniak.

Dwa nowe podmioty na liście ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego

Dwa nowe podmioty na liście ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego. Lista ostrzeżeń publicznych KNF zawiera m.in. informacje o złożonych przez Komisję zawiadomieniach o podejrzeniu popełnienia przestępstwa

Od początku roku wykryto w Polsce 1972 zakażenia HIV. Będzie dwa razy więcej pieniędzy na punkty diagnostyczne

Dodatkowe 3 mln zł na działalność punktów diagnostycznych i telefon zaufania AIDS, czyli łącznie 5 mln 856 tys. zł. To budżet Krajowego Centrum ds. AIDS na 2025 r. Od początku roku wykryto w Polsce 1972 zakażenia.

REKLAMA

Większe wynagrodzenia w samorządach? Resort finansów podtrzymuje uwagi dotyczące konieczności wskazania źródeł finansowania

Większe wynagrodzenia w samorządach? Resort finansów podtrzymuje uwagi dotyczące konieczności wskazania źródeł finansowania. Chodzi o projekt ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę. Nowe zasady mają zacząć obowiązywać od 1 stycznia 2026 r.

Zmiany w procesie budżetowym. Rada Fiskalna - niezależna instytucja o charakterze ekspercko-doradczym. Sejm za

Zmiany w procesie budżetowym. Rada Fiskalna - niezależna instytucja o charakterze ekspercko-doradczym. Sejm przyjął ustawę o Radzie Fiskalnej. Chodzi m.in. o poprawę transparentności finansów publicznych.

Od 1 stycznia 2025 r. zmiany w klasyfikacji dochodów, wydatków, przychodów i rozchodów oraz środków pochodzących ze źródeł zagranicznych. [Projekt rozporządzenia]

Od 1 stycznia 2025 r. zmiany w klasyfikacji dochodów, wydatków, przychodów i rozchodów oraz środków pochodzących ze źródeł zagranicznych. Projekt rozporządzenia w środę trafił do uzgodnień i opiniowania.

W budżecie państwa nie ma miejsca na wolną Wigilię?

Minister finansów Andrzej Domański ocenił pomysł wolnej Wigilii jako złe rozwiązanie dla polskiej gospodarki i budżetu państwa. Jaki jest koszt wolnej Wigilii? 

REKLAMA

Od 1 stycznia 2025 roku w wielu gminach wyższy podatek za grunty i nieruchomości

Już niedługo w Polsce wyższa stawka podatku od nieruchomości. Od 1 stycznia 2025 roku w wielu gminach w Polsce obowiązywać będzie nowa, wyższa stawka podatku od nieruchomości. Prawdopodobnie wtedy też wejdzie w życie nowa regulacja dot. sposobu naliczania podatku od garaży znajdujących się w budynkach mieszkalnych.

Prawie 42 mln euro z UE dla 25 samorządów z województwa łódzkiego

Gminy zrzeszone w Miejskim Obszarze Funkcjonalnym Piotrków - Bełchatów - Radomsko otrzymają prawie 42 mln euro na projekty w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT). Pieniądze zyska aż 25 samorządów, a zrealizowane cele maja służyć mieszkańcom. 

REKLAMA