reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Wiadomości > Ustawa okołobudżetowa 2019 r. podpisana

Ustawa okołobudżetowa 2019 r. podpisana

Ustawa okołobudżetowa 2019 r. podpisana przez Prezydenta. Ustawa wchodzi w życie 1 stycznia 2019 r.

Ustawa o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2019 jest tzw. ustawą okołobudżetową, której treść jest ściśle związana z rządowym projektem ustawy budżetowej na rok 2019. Wzorem ustaw z lat poprzednich, akt ten wprowadza szczególne zasady gospodarki finansowej, które mają obowiązywać epizodycznie, wyłącznie na potrzeby realizacji ustawy budżetowej na rok 2019.

Zobacz: Finanse publiczne

Rozwiązania przyjęte w ustawie dotyczą następujących kwestii: (1) doskonalenia zawodowego nauczycieli; (2) funduszu na nagrody dla nauczycieli; (3) odpisu na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych dla nauczycieli; (4) funduszu socjalnego dla żołnierzy zawodowych oraz ich rodzin, a także dla funkcjonariuszy służb mundurowych oraz ich rodzin; (5) przeznaczenia środków z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych; (6) przesunięcia wydatków z Funduszu Pracy; (7) przeznaczenia środków z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej; (8) przeznaczenia środków z Funduszu – Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców; (9) przeznaczenia wydatków z Funduszu Kultury Fizycznej; (10) realizowania przedsięwzięć w ramach „Programu modernizacji Służby Więziennej  w latach 2017–2020”; (11) realizowania przedsięwzięć z „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa”; (12) finansowania działań w obszarze ratownictwa lotniczego; (13) niestosowania wskazanych przepisów; (14) rekompensowania z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych składek na rzecz otwartych funduszy emerytalnych; (15) zadań przekazanych spółce celowej; (16) wynagrodzenia osób zatrudnionych w niektórych spółkach; (17) zmian zasad finansowania określonych w Przepisach wprowadzających Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce; (18) przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego w gospodarce narodowej; (19) zmian w ustawie o zawodach lekarza i lekarza dentysty; (20) przeznaczenia środków z Funduszu Pracy na wynagrodzenia pracowników powiatowych urzędów pracy; (21) zmian w ustawie o publicznym transporcie zbiorowym; (22) zwiększenia limitu środków na działanie Krajowego Ośrodka Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym; (23) zwiększenia limitu środków na Program Szczepień Ochronnych.

Ustawa wejdzie w życie z dniem 1 stycznia 2019 r.

Źródło: http://www.prezydent.pl

reklama

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Kadry i płace 2020

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

URLOPY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Robert Zych

Robert Zych — absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Zasad sprzedaży uczył się w firmie Warszawa Coca Cola Bottlers. Od 1997 roku razem ze swoimi mentorami i nauczycielami Jerzym Gutem i Wojciechem Hamanem prowadzi firmę szkoleniową Kontrakt OSH. Jest autorem i współautorem książek Szef w roli coacha, Gen sprzedawcy, Lider sprzedaży, Szef w relacji z zespołem. Od ponad 20 lat pracuje jako trener sprzedaży. Szkolił w Polsce firmy z listy 100 największych. Specjalizuje się w szkoleniach w zakresie sprzedaży skierowanych do dla handlowców i szefów zespołów, pomaga sprzedawcom w aktywnym pozyskiwaniu klientów poprzez coaching i naukę w miejscu pracy. Odpowiada także za sprzedaż w swojej firmie szkoleniowej i codziennie zdobywa nowe, praktyczne doświadczenia.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama