reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Wiadomości > Rekrutacja zwykła a rekrutacja na stanowisko urzędnicze w jednostce pomocy społecznej

Rekrutacja zwykła a rekrutacja na stanowisko urzędnicze w jednostce pomocy społecznej

Planujemy zatrudnienie osoby na podstawie umowy o pracę w celu świadczenia usług opiekuńczych. Czy w tym przypadku wymagane jest przeprowadzenie naboru, tj. opublikowanie w Biuletynie Informacji Publicznej?

Odpowiedź: Nie jest wymagany nabór, tj. ogłoszenie w Biuletynie Informacji Publicznej. Takie postępowanie kwalifikacyjne prowadzone w trybie uregulowanym w ustawie z 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych wymagane jest w stosunku do obsady stanowiska urzędniczego. Wprawdzie z pytania nie wynika precyzyjnie, na jakie stanowisko zostanie zatrudniona osoba, to jednak większość stanowisk w jednostkach pomocy społecznej są stanowiskami pomocniczymi i obsługi, a dla tych stanowisk ustawodawca nie przewidział obowiązkowego prowadzenia postępowania kwalifikacyjnego.

Przeczytaj w INFORLEX.PL Administracja cały artykuł: Rekrutacja zwykła a rekrutacja na stanowisko urzędnicze w jednostce pomocy społecznej

Zapoznaj się z uzasadnieniem odpowiedzi.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Kadry i płace 2021

reklama

Ostatnio na forum

reklama

URLOPY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Lirefay

Liferay tworzy oprogramowanie, które pomaga przedsiębiorstwom kreować doświadczenia cyfrowe poprzez komputery, urządzenia mobilne i inne punkty kontaktu. 

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama