reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Wiadomości > Zakaz handlu obwoźnego

Zakaz handlu obwoźnego

Czy na podstawie art. 40 ust. 3 ustawy o samorządzie gminnym (który zezwala radzie gminy stanowić przepisy porządkowe) organ stanowiący może wprowadzić zakaz handlu obwoźnego na terenie gminy?

Odpowiedź: Nie. Przepis art. 40 ust. 3 ustawy o samorządzie gminnym nie stanowi podstawy prawnej do podjęcia przez radę gminy uchwały zakazującej handlu obwoźnego. Co więcej, w obowiązującym stanie prawnym brak jest przepisu, który upoważniałby organ stanowiący gminy do uregulowania w drodze uchwały materii dotyczącej zasad prowadzenia handlu okrężnego na terenie tej jednostki.

Przeczytaj w INFORLEX.PL Administracja cały artykuł: Zakaz handlu obwoźnego

Zapoznaj się z uzasadnieniem odpowiedzi.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR LEX Administracja

Zdjęcia

Zakaz handlu obwoźnego /fot. Shutterstock
Zakaz handlu obwoźnego /fot. Shutterstock

INFORLEX Księgowość225.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Kadry i płace 2020

reklama

Ostatnio na forum

reklama

URLOPY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Anna Książek

Ekonomistka, posiada wieloletnie doświadczenie w działach personalnych, obecnie samodzielny specjalista ds. kadr i płac.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama