reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Wiadomości > Nowy sposób zatrudniania głównych księgowych nadleśnictw

Nowy sposób zatrudniania głównych księgowych nadleśnictw

Prezydent 28 lipca 2014 r. podpisał nowelizację ustawy o lasach. Przewiduje ona zmiany w nawiązywaniu stosunku pracy z pracownikami nadleśnictw.

Uchwalona ustawa  ma na celu dokonanie zmiany w ustawie z dnia 28 września 1991r. o lasach (Dz. U. z 2011 r. Nr 12, poz. 59, z późn. zm.) w zakresie regulacji dotyczących sposobu zatrudniania pracowników w nadleśnictwach. 

Dotychczas zgodnie z brzmieniem przepisu art. 35 ust. 1 pkt 2b zastępcy nadleśniczego, główni księgowi nadleśnictw, inżynierowie nadzoru w nadleśnictwach oraz leśniczy byli powoływani i odwoływani przez nadleśniczych. Podnoszono jednak, iż powołanie jako forma zatrudnienia nie zapewnia należytej ochrony stosunków pracy osób zatrudnianych w tej formie.

Polecamy serwis: Kadry i płace

Dlatego też w obecnie uchwalonej zmianie ustawy o lasach przyjęto, iż pracownicy nadleśnictw będą zatrudniani na podstawie umowy o pracę, co ma na celu zapewnienie tej grupie pracowników większej stabilności zatrudnienia. Równocześnie przyjęto przepis przejściowy wskazujący, iż stosunki pracy ww. pracowników nadleśnictw zatrudnionych dotychczas na podstawie powołania przekształcają się w dniu wejścia w życie zmienianej ustawy w stosunki pracy na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony. Tak więc obecnie w drodze powołania będą zatrudniane w nadleśnictwach jedynie osoby zatrudniane na stanowiskach nadleśniczych.

Ustawa wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Źródło: prezydent.pl

Zobacz również w INFORRB: Dodatek specjalny dla głównej księgowej

reklama

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Kadry i płace 2021

reklama

Ostatnio na forum

reklama

URLOPY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Paulina Sołtys

radca prawny, doktor nauk prawnych z dziedziny prawo pracy, trener, szkoleniowiec z zakresu prawa pracy i zatrudniania cudzoziemców

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama