REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Większe wydatki na biezpieczeństwo w 2015 roku

Bezpieczeństwo w budżecie na 2015 rok/ Fot. Fotolia
Bezpieczeństwo w budżecie na 2015 rok/ Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Z projektu ustawy budżetowej wynika m.in., że priorytetowymi zadaniami dla resortu spraw wewnętrznych będzie bezpieczeństwo zewnętrznej granicy UE i na terytorium Polski. Inne istotne zadania to poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zwalczanie przestępczości.

W budżecie na 2015 r. na sprawy wewnętrzne, czyli m.in. MSW, podległe mu służby, bezpieczeństwo publiczne i ochronę przeciwpożarową, przeznaczono 19 mld 628 mln 845 zł. To o ponad 367 mln zł więcej niż w bieżącym roku.

REKLAMA

Z projektu ustawy budżetowej wynika m.in., że priorytetowymi zadaniami dla resortu spraw wewnętrznych będzie bezpieczeństwo zewnętrznej granicy UE i na terytorium Polski. Inne istotne zadania to poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zwalczanie przestępczości.

Zobacz również w INFORRB: Niższe uposażenie chorobowe celników

W sumie na bezpieczeństwo publiczne i ochronę przeciwpożarową w 2015 r. zaplanowano 10 mld 443 mln 775 tys. zł. To 110 mln 418 tys. zł więcej niż w 2014 r. Więcej pieniędzy ma zostać przeznaczonych m.in. na Komendę Główną Policji - 508 mln 484 tys. zł (w bieżącym roku - 475 mln 875 tys. zł), komendy wojewódzkie policji - 2 mld 24 mln 540 tys. zł (o ponad 28 mln zł więcej w porównaniu z budżetem na 2014 r. - PAP) i BOR - 199 mln 132 tys. zł (o ponad 5 mln zł więcej w porównaniu z rokiem bieżącym).

Większy budżet ma mieć w 2015 roku Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej - 176 mln 649 tys. zł (więcej o 5 mln 323 tys. zł niż w roku bieżącym).

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Z kolei na zadania związane z ochroną granicy i "zapewnienie optymalnych warunków organizacyjno-technicznych dla sprawnego ich przekraczania" przeznaczono w projekcie budżetu na 2015 r. w sumie 1 miliard 540 mln zł; na samą Straż Graniczną przeznaczono 1 mld 307 mln 146 tys. zł, o ponad 19,5 mln zł mniej niż w bieżącym roku. Więcej pieniędzy ma zostać natomiast przeznaczonych na pomoc dla cudzoziemców - w sumie 49 mln 822 tys. zł (na bieżący rok przewidziano na ten cel 42 mln 842 tys. zł. - PAP)

Mniej niż w tym roku środków zaplanowano też na ratownictwo górskie i wodne - 13 mln 450 tys. zł (w bieżącym budżecie to kwota 20 mln 650 tys. zł - PAP) oraz na zarządzanie kryzysowe - 7 mln 249 tys. zł (w tym roku 7 mln 306 tys. zł).(PAP)

Polecamy serwis: Bezpieczeństwo

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Księgowość budżetowa
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dni wolne od pracy w drugiej połowie 2024 roku i w 2025 r. [KALENDARZ — DŁUGIE WEEKENDY]

W 2024 r. uwzględniając wszystkie dni wolne i weekendy wypada 115 dni wolnych od pracy. Sprawdź, kiedy przypadają długie weekendy w drugiej połowie 2024 r. Możesz już także wstępnie zaplanować wolne w 2025 r.

Trwają wypłaty dodatkowych pieniędzy dla nauczycieli. Kwota jest niemała, bo ponad 2000 zł, ale trzeba od niej zapłacić podatek.

Trwają wypłaty dodatkowych pieniędzy dla nauczycieli. Kwota jest niemała, bo ponad 2000 zł, jednak świadczenie urlopowe nie jest świadczeniem socjalnym, a więc trzeba je opodatkować. Na konta trafi więc o 12 proc. mniej.

Zbliża się termin złożenia sprawozdania SP-1. Kto musi je złożyć i co w nim wykazać? To ważne m.in. dla podatku od nieruchomości.

Jest coraz mniej czasu na złożenie części B sprawozdania SP-1. Czy wiesz, kto musi je złożyć, do kiedy i co w nim wykazać? Przepisy jasno to regulują, ale w praktyce pojawiają się problemy.

Kogo można zgłosić do swojego ubezpieczenia? Katalog jest dość szeroki

Ubezpieczony, który ma niepracujących bliskich może ich zgłosić ich do własnego ubezpieczenia zdrowotnego, aby mogli bezpłatnie korzystać z opieki zdrowotnej jako członkowie rodziny. Za bliskich nie płaci się składki na ubezpieczenie zdrowotne. Pamiętajmy też, że nie tylko dziecko można głosić do swojego ubezpieczenia zdrowotnego

REKLAMA

Kiedy ZUS wypłaci zasiłek chorobowy?

Kiedy zasiłki chorobowe wypłaca ZUS, a kiedy pracodawca? W jakim terminie? Gdzie można znaleźć wystawione przez lekarza elektroniczne zwolnienie lekarskie? Czy trzeba składać wniosek o zasiłek?

Ważne dla samorządów terminy w sprawozdawczości na III kwartał 2024 r.

Jakie są najważniejsze nadchodzące terminy w sprawozdawczości i kogo dotyczą? Prezentujemy przydatne zestawienie.

Dla kogo nauczycielskie świadczenie kompensacyjne?

Aby nauczyciel mógł otrzymać emeryturę przed osiągnięciem powszechnego wieku emerytalnego, musi spełnić określone warunki. Jakie? Co warto wiedzieć o nauczycielskim świadczeniu kompensacyjnym?

Podwyżki w ochronie zdrowia od 1 lipca 2024 roku. Komu się należą i jak je obliczyć?

Jak co roku 1 lipca, podmioty lecznicze mają obwiązek podwyższenia wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników ochrony zdrowia. Większe wynagrodzenie otrzymają m.in. pielęgniarki, lekarze, opiekunowie medyczni, ale także „nowe” zawody medyczne jak asystentki stomatologiczne oraz higienistki stomatologiczne.

REKLAMA

Wymiar czasu pracy osoby zatrudnionej na zastępstwo

Czy wymiar etatu w umowie na zastępstwo może być mniejszy niż ten, w którym pracował pracownik zastępowany? Co warto wiedzieć o umowie na zastępstwo?

Podwójna składka zdrowotna pracującego emeryta. Czy będą zmiany?

Ministerstwo Zdrowia udzieliło odpowiedzi na interpelację poselską w sprawie podwójnej składki zdrowotnej pracujących emerytów. Co z niej wynika? Jakie są aktualne przepisy?

REKLAMA