REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Wniosek o świadczenie wychowawcze przez Internet

Wniosek, świadczenia
Wniosek, świadczenia
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

Wniosek o wypłatę świadczenia wychowawczego w ramach programu 500 plus można składać nie tylko w formie papierowej, ale również przez Internet. W sumie będą cztery kanały umożliwiające złożenie wniosku.

Wnioski o wypłatę świadczeń w ramach programu „Rodzina 500 plus” również przez Internet

19 lutego w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II (Galeria Porczyńskich) w Warszawie odbył się briefing prasowy dotyczący programu „Rodzina 500 plus”. W spotkaniu z dziennikarzami wzięli udział: Anna Streżyńska - minister cyfryzacji, Elżbieta Rafalska - minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Mariusz Błaszczak - minister spraw wewnętrznych i administracji oraz Zdzisław Sipiera - wojewoda mazowiecki.

REKLAMA

- Jestem przekonana, że od 1 kwietnia będziemy przygotowani na realizację zadań związanych programem – powiedziała szefowa resortu cyfryzacji. Fot. MC

Projekt „Rodzina 500+” to zainicjowany przez rząd system wsparcia rodzin.

Redakcja poleca: Rodzina 500+ (PDF)

Jak poinformowała minister Anna Streżyńska, oprócz tradycyjnej, papierowej formy złożenia wniosku o wypłatę świadczenia rodzice będą mogli złożyć wymagane dokumenty również online, przez Internet.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Chcemy zapewnić wielokanałową możliwość składania wniosków o wypłatę 500+

minister Anna Streżyńska

REKLAMA

- Wiedząc, że wniosków będzie dużo, a z drugiej strony mając świadomość, że odziedziczyliśmy dość ułomne systemy przeznaczone do elektronicznej komunikacji obywateli z administracją, chcemy zapewnić wielokanałową możliwość składania wniosków o wypłatę 500+ - powiedziała szefowa resortu cyfryzacji.

Będą to w sumie cztery kanały pozwalające na wniesienie wniosku w postaci elektronicznej. Po pierwsze przez portal Empatia, prowadzony przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Drugim kanałem będzie Platforma Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (PUE ZUS), trzecim - elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej (ePUAP), czwartym natomiast - systemy banków, które udostępniają swe usługi w formie elektronicznej.

- Wprowadzenie takiego rozwiązania powinno zapewnić rozładowanie potencjalnych kolejek w urzędach i zapewnić komfort obywatelom, gdyż wnioski będzie można wypełnić online, bez wychodzenia z domu – dodała minister Streżyńska.

Przygotowania do wdrożenia rozwiązania, które umożliwi składanie wniosków przez systemy bankowe trwają już od kilku tygodni. Lista banków zostanie przedstawiona po ostatecznym uzgodnieniu. Dla klientów warunkiem skorzystania z możliwości złożenia wniosku w elektronicznym systemie transakcyjnym banku będzie posiadanie w nim zweryfikowanego wcześniej rachunku, czyli takiego, którego założenie wymagało osobistej obecności w banku i przedstawienia tam dokumentu potwierdzającego tożsamość. Takie rozwiązanie ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa całej procedury.

- Jestem przekonana, że od 1 kwietnia będziemy przygotowani na realizację zadań związanych z programem – dodała szefowa resortu cyfryzacji.

Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

Wszystkie aktualności na INFORRB >>

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Księgowość budżetowa
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dni wolne od pracy w drugiej połowie 2024 roku i w 2025 r. [KALENDARZ — DŁUGIE WEEKENDY]

W 2024 r. uwzględniając wszystkie dni wolne i weekendy wypada 115 dni wolnych od pracy. Sprawdź, kiedy przypadają długie weekendy w drugiej połowie 2024 r. Możesz już także wstępnie zaplanować wolne w 2025 r.

Trwają wypłaty dodatkowych pieniędzy dla nauczycieli. Kwota jest niemała, bo ponad 2000 zł, ale trzeba od niej zapłacić podatek.

Trwają wypłaty dodatkowych pieniędzy dla nauczycieli. Kwota jest niemała, bo ponad 2000 zł, jednak świadczenie urlopowe nie jest świadczeniem socjalnym, a więc trzeba je opodatkować. Na konta trafi więc o 12 proc. mniej.

Zbliża się termin złożenia sprawozdania SP-1. Kto musi je złożyć i co w nim wykazać? To ważne m.in. dla podatku od nieruchomości.

Jest coraz mniej czasu na złożenie części B sprawozdania SP-1. Czy wiesz, kto musi je złożyć, do kiedy i co w nim wykazać? Przepisy jasno to regulują, ale w praktyce pojawiają się problemy.

Kogo można zgłosić do swojego ubezpieczenia? Katalog jest dość szeroki

Ubezpieczony, który ma niepracujących bliskich może ich zgłosić ich do własnego ubezpieczenia zdrowotnego, aby mogli bezpłatnie korzystać z opieki zdrowotnej jako członkowie rodziny. Za bliskich nie płaci się składki na ubezpieczenie zdrowotne. Pamiętajmy też, że nie tylko dziecko można głosić do swojego ubezpieczenia zdrowotnego

REKLAMA

Kiedy ZUS wypłaci zasiłek chorobowy?

Kiedy zasiłki chorobowe wypłaca ZUS, a kiedy pracodawca? W jakim terminie? Gdzie można znaleźć wystawione przez lekarza elektroniczne zwolnienie lekarskie? Czy trzeba składać wniosek o zasiłek?

Ważne dla samorządów terminy w sprawozdawczości na III kwartał 2024 r.

Jakie są najważniejsze nadchodzące terminy w sprawozdawczości i kogo dotyczą? Prezentujemy przydatne zestawienie.

Dla kogo nauczycielskie świadczenie kompensacyjne?

Aby nauczyciel mógł otrzymać emeryturę przed osiągnięciem powszechnego wieku emerytalnego, musi spełnić określone warunki. Jakie? Co warto wiedzieć o nauczycielskim świadczeniu kompensacyjnym?

Podwyżki w ochronie zdrowia od 1 lipca 2024 roku. Komu się należą i jak je obliczyć?

Jak co roku 1 lipca, podmioty lecznicze mają obwiązek podwyższenia wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników ochrony zdrowia. Większe wynagrodzenie otrzymają m.in. pielęgniarki, lekarze, opiekunowie medyczni, ale także „nowe” zawody medyczne jak asystentki stomatologiczne oraz higienistki stomatologiczne.

REKLAMA

Wymiar czasu pracy osoby zatrudnionej na zastępstwo

Czy wymiar etatu w umowie na zastępstwo może być mniejszy niż ten, w którym pracował pracownik zastępowany? Co warto wiedzieć o umowie na zastępstwo?

Podwójna składka zdrowotna pracującego emeryta. Czy będą zmiany?

Ministerstwo Zdrowia udzieliło odpowiedzi na interpelację poselską w sprawie podwójnej składki zdrowotnej pracujących emerytów. Co z niej wynika? Jakie są aktualne przepisy?

REKLAMA