reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Wiadomości > Wniosek o świadczenie wychowawcze przez Internet

Wniosek o świadczenie wychowawcze przez Internet

Wniosek o wypłatę świadczenia wychowawczego w ramach programu 500 plus można składać nie tylko w formie papierowej, ale również przez Internet. W sumie będą cztery kanały umożliwiające złożenie wniosku.

Wnioski o wypłatę świadczeń w ramach programu „Rodzina 500 plus” również przez Internet

19 lutego w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II (Galeria Porczyńskich) w Warszawie odbył się briefing prasowy dotyczący programu „Rodzina 500 plus”. W spotkaniu z dziennikarzami wzięli udział: Anna Streżyńska - minister cyfryzacji, Elżbieta Rafalska - minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Mariusz Błaszczak - minister spraw wewnętrznych i administracji oraz Zdzisław Sipiera - wojewoda mazowiecki.

- Jestem przekonana, że od 1 kwietnia będziemy przygotowani na realizację zadań związanych programem – powiedziała szefowa resortu cyfryzacji. Fot. MC

Projekt „Rodzina 500+” to zainicjowany przez rząd system wsparcia rodzin.

Redakcja poleca: Rodzina 500+ (PDF)

Jak poinformowała minister Anna Streżyńska, oprócz tradycyjnej, papierowej formy złożenia wniosku o wypłatę świadczenia rodzice będą mogli złożyć wymagane dokumenty również online, przez Internet.

Chcemy zapewnić wielokanałową możliwość składania wniosków o wypłatę 500+

minister Anna Streżyńska

- Wiedząc, że wniosków będzie dużo, a z drugiej strony mając świadomość, że odziedziczyliśmy dość ułomne systemy przeznaczone do elektronicznej komunikacji obywateli z administracją, chcemy zapewnić wielokanałową możliwość składania wniosków o wypłatę 500+ - powiedziała szefowa resortu cyfryzacji.

Będą to w sumie cztery kanały pozwalające na wniesienie wniosku w postaci elektronicznej. Po pierwsze przez portal Empatia, prowadzony przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Drugim kanałem będzie Platforma Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (PUE ZUS), trzecim - elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej (ePUAP), czwartym natomiast - systemy banków, które udostępniają swe usługi w formie elektronicznej.

- Wprowadzenie takiego rozwiązania powinno zapewnić rozładowanie potencjalnych kolejek w urzędach i zapewnić komfort obywatelom, gdyż wnioski będzie można wypełnić online, bez wychodzenia z domu – dodała minister Streżyńska.

Przygotowania do wdrożenia rozwiązania, które umożliwi składanie wniosków przez systemy bankowe trwają już od kilku tygodni. Lista banków zostanie przedstawiona po ostatecznym uzgodnieniu. Dla klientów warunkiem skorzystania z możliwości złożenia wniosku w elektronicznym systemie transakcyjnym banku będzie posiadanie w nim zweryfikowanego wcześniej rachunku, czyli takiego, którego założenie wymagało osobistej obecności w banku i przedstawienia tam dokumentu potwierdzającego tożsamość. Takie rozwiązanie ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa całej procedury.

- Jestem przekonana, że od 1 kwietnia będziemy przygotowani na realizację zadań związanych z programem – dodała szefowa resortu cyfryzacji.

Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

Wszystkie aktualności na INFORRB >>

reklama

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Kadry i płace 2020

reklama

Ostatnio na forum

reklama

URLOPY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Rafał Tołwiński

Radca Prawny z kancelarii BGST Radcowie Prawni Borek, Gajda, Tołwiński Spółka partnerska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama