REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Czy należy się dodatek stażowy w dodatkowym miejscu zatrudnieniu nauczyciela

Czy należy się dodatek stażowy w dodatkowym miejscu zatrudnieniu nauczyciela
Czy należy się dodatek stażowy w dodatkowym miejscu zatrudnieniu nauczyciela
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Jesteśmy szkołą podstawową państwową (organ prowadzący Urząd Miasta). Zatrudniliśmy nauczyciela z dwudziestoletnim stażem pracy na 1/2 etatu. Ten sam nauczyciel jest zatrudniony w innej szkole podstawowej w naszym mieście na pełny etat. Nauczyciel przedstawił nam świadectwa pracy. Na podstawie tych samych świadectw pracy otrzymuje dodatek w szkole podstawowej, w której jest zatrudniony na cały etat. Czy należy mu się dodatek za staż pracy?

RADA

REKLAMA

W dodatkowym zatrudnieniu nauczyciela dodatek stażowy ustala się odrębnie i nie wlicza się do niego okresów zaliczonych do stażu w podstawowym miejscu. Zaliczeniu podlega natomiast zakończony okres zatrudnienia dodatkowego, który nie był liczony w podstawowym miejscu pracy.

UZASADNIENIE

Czy należy się dodatek stażowy w dodatkowym miejscu zatrudnieniu nauczyciela

(..)

Dodatek za wysługę lat, obejmujący cały okres zakończonego zatrudnienia, przysługuje nauczycielowi w szkole wskazanej jako podstawowe miejsce zatrudnienia. Przepisy nie określają, która szkoła jest podstawowym miejscem pracy nauczyciela, co oznacza, że decyzja w tym zakresie należy do nauczyciela. Tylko nauczycielowi pozostającemu w stosunku pracy jednocześnie w kilku szkołach w wymiarze łącznie nieprzekraczającym obowiązującego nauczyciela wymiaru zajęć, do okresów uprawniających do dodatku za wysługę lat w każdej ze szkół wlicza się okresy zatrudnienia (§ 7 ust. 3 w/w rozporządzenia). Oznacza to, że zakończone okresy zatrudnienia, które zostały uwzględnione w dodatku za wysługę lat w szkole podstawowej nie mogą być doliczone ponownie w dodatkowym zatrudnieniu nauczyciela.

Ważne

W dodatkowym miejscu zatrudnienia nauczyciela można natomiast uwzględnić zakończone okresy zatrudnienia (przypadające powyżej 20 lat pracy), gdyż nie są one wliczone do dodatku za wysługę lat w podstawowym miejscu pracy.

Dodatek ten nie może bowiem przekroczyć 20% wynagrodzenia zasadniczego (art. 33 ust. 1 Karty Nauczyciela). Istotne jest jednak, aby okresy przekraczające 20 lat pracy, były okresami zakończonego zatrudnienia.

dr Dariusz Dwojewski

 

 

 

Fragment artykułu pochodzi z kompleksowej bazy wiedzy INFORLEX. Szukasz wiarygodnych aktualności, porad i artykułów dotyczących zmian w prawie i podatkach, komentarzy ekspertów oraz indywidualnego doradztwa? INFORLEX jest dla Ciebie! Zyskaj bezpłatny dostęp do INFORLEX >>

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(4)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  • Basia
    2023-03-13 12:16:16
    Ostatnio taki temat poruszany był w webinarze organizowanym przez Educato i wydawnictwo Wiedza i Praktyka. Bardzo polecam każdemu kto jest zainteresowany tymi zagadnieniami.
    1
  • Weronika
    2023-04-11 11:49:43
    Ostatnio miałam o tym webinar na Educato. Wiedza i Praktyka to wydawnictwo, które nie tylko publikuje książki, ale także organizuje konferencje i seminaria naukowe. Polecam zajrzec
    2
  • Marcelina
    2023-04-11 11:19:14
    Ostatnio czytałam na ten temat na portalu oświatowym, Wiedza i Praktyka publikuje sporo tresci z tym związanych, które są przystępne dla szerokiej publiczności, a jednocześnie merytorycznie wartościowe. Warto wykupić dostęp, polecam
    2
  • Anka
    2023-05-09 19:06:27
    Wydawnictwo Wiedza i praktyka oferuje bogatą ofertę publikacji z tej dziedziny, polecam bo służy jako super narzedzie do pracy.
    0
QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Księgowość budżetowa
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe Standardy - Global Internal Audit Standards™

Nowe Standardy mówią jasno – jako audytorzy jesteśmy częścią organizacji, i – oczywiście zachowując pełen obiektywizm – pomagamy jej osiągnąć właściwe cele.

Roczne sprawozdanie o udzielonych zamówieniach a likwidacja gminnej jednostki budżetowej

Na jakim podmiocie ciąży obowiązek złożenia rocznego sprawozdania o udzielonych zamówieniach w przypadku likwidacji gminnej jednostki budżetowej?

Ustawa budżetowa na 2024 rok bez poprawek Senatu. Trafi teraz do podpisu Prezydenta

Prezydent RP może podpisać ustawę budżetową, ewentualnie - zwrócić się do Trybunału Konstytucyjnego o ocenę zgodności jej zapisów z ustawą zasadniczą.;

Samorządy mogą odetchnąć – w 2024 roku nie będzie obowiązkowego KSeF

Wdrożenie KSeF budzi wiele emocji, a szczególnie dużo jest ich w jednostkach budżetowych objętych centralizacją. Z uwagi na ich szczególną strukturę, wdrożenie KSeF wiązałoby się w ich przypadku z jeszcze większymi komplikacjami, niż u pozostałych podatników.

REKLAMA

To już ostatni dzień na złożenie części A sprawozdania SP-1. Sprawdź czy wiesz jakie dane w nim wykazać.

Sprawozdanie SP-1, czyli sprawozdanie w zakresie podatku od nieruchomości, podatku rolnego i podatku leśnego na stałe weszło do katalogu sprawozdawczości budżetowej. Trzeba poświęcić mu uwagę dwa razy w roku. Po raz pierwszy już w styczniu, bo wójt, burmistrz lub prezydent miasta, jako organy podatkowe właściwe w sprawach podatku od nieruchomości, podatku rolnego oraz podatku leśnego mają obowiązek złożyć część A sprawozdania w terminie do 10 stycznia.

Średnio 600 zł „pod choinkę” w urzędach. Maks to 950 zł. Jest i 0 zł. Zamiast podwyżek. Są i premie [Budżetówka, prezenty]

Zamiast podwyżek w 2023 r. średnio 600 zł urzędnicy samorządowi otrzymają przed świętami z ZFŚS.

Rozwój zawodowy i urlop szkoleniowy ratownika medycznego

Każdy ratownik medyczny ma nie tylko prawo, lecz przede wszystkim obowiązek ustawicznego rozwoju zawodowego przez aktualizację wiedzy i umiejętności zawodowych. Na rozwój zawodowy ratownikowi medycznemu przysługuje urlop szkoleniowy w wymiarze 6 dni roboczych rocznie – kiedy przysługuje ten urlop, kiedy nie przysługuje i czy należy się za niego wynagrodzenie? O tym w poniższym opracowaniu. 

Brak podwyżki w samorządach w 2024 r. Poszkodowani nie zgadzają się na zamrożenie swoich pensji. I żądają wyjaśnień

Przedstawiciele zarządu ZMP chcą wyjaśnień od rządu w sprawie zamrożenia wynagrodzeń w samorządach i spółkach komunalnych przewidzianego w ustawie okołobudżetowej na 2024 r.

REKLAMA

Kaucja to 50 groszy. Bo łatwo zapamiętać. Butelki ze szkła i plastiku oraz metalowe puszki [projekt rozporządzenia]

Kaucja za butelki plastikowe do 3 litrów i szklane do 1,5 litra oraz za puszki do 1 litra wyniesie 50 gr. Tak zapisano w projekcie rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska. 

PIP: Obowiązki i prawa pracownika w zakresie bhp [zestawienie]
Podstawowym obowiązkiem pracownika określonym w art. 211 Kodeksu pracy jest przestrzeganie przepisów i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.

REKLAMA