reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Kadry i płace > Pracownicy oświaty > Prawo do dodatku stażowego w przypadku zatrudnienia w kilku szkołach

Prawo do dodatku stażowego w przypadku zatrudnienia w kilku szkołach

Nauczycielka jest zatrudniona w naszej placówce od 1 kwietnia 2019 r. do chwili obecnej. W styczniu 2020 r. dostarczyła świadectwo pracy z innej szkoły, w której zatrudnienie trwało od 1 września 1999 r. do 31 grudnia 2019 r., oraz dodatkowe świadectwa pracy, na podstawie których okres zatrudnienia mógł być zaliczony do stażu w jej dotychczasowym równoległym zatrudnieniu w tej szkole. Od 1 stycznia 2020 r. jesteśmy jedyną placówką, w której nauczycielka pracuje, więc powinniśmy ponowne naliczyć jej staż pracy do dodatku za wysługę lat. Jak to zrobić, jeżeli zatrudnienie w poprzedniej szkole trwało do 31 grudnia 2019 r. przy jednoczesnym niezakończonym stosunku pracy w naszej szkole? Od jakiej daty powinniśmy naliczyć nowy dodatek stażowy dla tej osoby?

Pytanie: Nauczycielka jest zatrudniona w naszej placówce od 1 kwietnia 2019 r. do chwili obecnej. W styczniu 2020 r. dostarczyła świadectwo pracy z innej szkoły, w której zatrudnienie trwało od 1 września 1999 r. do 31 grudnia 2019 r., oraz dodatkowe świadectwa pracy, na podstawie których okres zatrudnienia mógł być zaliczony do stażu w jej dotychczasowym równoległym zatrudnieniu w tej szkole. Od 1 stycznia 2020 r. jesteśmy jedyną placówką, w której nauczycielka pracuje, więc powinniśmy ponowne naliczyć jej staż pracy do dodatku za wysługę lat. Jak to zrobić, jeżeli zatrudnienie w poprzedniej szkole trwało do 31 grudnia 2019 r. przy jednoczesnym niezakończonym stosunku pracy w naszej szkole? Od jakiej daty powinniśmy naliczyć nowy dodatek stażowy dla tej osoby?

Odpowiedź: W okresie od 1 kwietnia 2019 r. do 31 grudnia 2019 r. nauczycielka nie nabyła prawa do dodatku stażowego w Państwa szkole, gdyż było to jej dodatkowe miejsce pracy. Okres zatrudnienia w poprzedniej szkole, będącej jej podstawowym miejscem pracy, przypadający od 1 września 1999 r. do 31 grudnia 2019 r. oraz zakończone okresy pracy sprzed 1 września 1999 r. szkoła ta powinna zaliczyć do dodatku stażowego nauczycielki. W wyniku ustania jej zatrudnienia w poprzedniej szkole 31 grudnia 2019 r., od 1 stycznia 2020 r. Państwa szkoła stała się podstawowym miejscem pracy tej osoby. Zatem powinni Państwo zaliczyć nauczycielce do dodatku stażowego wszystkie poprzednie zakończone okresy zatrudnienia i wypłacić dodatek za wysługę lat w wysokości 20%. Dodatek ten powinien być wyrównany od 1 stycznia 2020 r.

Przeczytaj w INFORLEX.PL Administracja cały artykuł: Prawo do dodatku stażowego w przypadku zatrudnienia w kilku szkołach

Zapoznaj się z uzasadnieniem odpowiedzi.

reklama

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Kadry i płace 2021

reklama

Ostatnio na forum

reklama

URLOPY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Sylwia Wajda

Księgowa, właścicielka biura rachunkowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama