reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Kadry i płace > Działalność socjalna > Pomoc finansowa dla emerytowanego strażaka a PIT

Pomoc finansowa dla emerytowanego strażaka a PIT

Problem: Jednostka przyznała emerytowi, byłemu funkcjonariuszowi Państwowej Straży Pożarnej, pomoc finansową na zakup lokalu mieszkalnego. Czy wypłaconą kwotę należy opodatkować zgodnie z art. 30 ust. 1 pkt 4 ustawy z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej: updof), czy też korzysta ona ze zwolnienia na podstawie art. 21 ust. 1 pkt. 38 updof? Czy postąpimy prawidłowo, dokonując opodatkowania na zasadach ogólnych? Jakie obowiązki ciążą na pracodawcy w związku z wypłatą tego rodzaju pomocy mieszkaniowej?

Odpowiedź: O ile pomoc została przyznana byłemu już funkcjonariuszowi, od wypłaconej kwoty ponad limit 3000 zł (tj. ponad limit zwolnienia, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 38 updof) były pracodawca obowiązany jest pobrać 10-proc. zryczałtowany podatek dochodowy.

Przeczytaj w INFORLEX.PL Administracja cały artykuł:

Pomoc finansowa dla emerytowanego strażaka a PIT

Zapoznaj się z uzasadnieniem odpowiedzi.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Kadry i płace 2020

reklama

Ostatnio na forum

reklama

URLOPY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Monika Sawarska

Ekspert w zakresie prawa gospodarczego (prawa spółek, prawa bankowego, odpowiedzialności odszkodowawczej oraz handlu międzynarodowego).

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama