REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Urzędy zamknięte 2 maja 2019 r./ fot. Shutterstock
Urzędy zamknięte 2 maja 2019 r./ fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Pracownicy urzędów administracji rządowej w dniu 2 maja 2019 r. mają wolne. Urzędy otwarte będą w pierwszą sobotę po majówce, czyli 11 maja 2019 r.

W dniu 9 kwietnia 2019 r. wydano zarządzenie w sprawie ustalenia dnia 2 maja 2019 r. dniem wolnym od pracy dla pracowników urzędów administracji rządowej. W związku z tym tego dnia wszystkie urzędy będą zamknięte. Najbliższa sobota po majówce (11 maja 2019 r.) będzie dla tych pracowników pracująca.

REKLAMA

Przypomnijmy, że zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 25 kwietnia 2007 r. w sprawie czasu pracy pracowników urzędów administracji rządowej (Dz. U. poz. 505 oraz z 2008 r. poz. 295 i 775) Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów jest uprawniony do ustalenia, w drodze zarządzenia, dnia wolnego. Jednakże warunkiem wyznaczenia takiego dnia jest określenie, w którą sobotę zostanie on odpracowany. Ponadto dotyczy to wyłącznie dni przypadających pomiędzy świętami (dniami wolnymi od pracy).

Zobacz: Kadry i płace

REKLAMA

Podkreślić należy w przypadku pracowników zatrudnionych w urzędach państwowych dzień 2 maja 2019 r. jako wolny ustali kierownik danego urzędu. Kierownik ma obowiązek poinformować na 14 dni przed o tym, że urząd będzie zamknięty. Ma także obowiązek wyznaczyć dzień, w którym dzień wolny zostanie odpracowany. Informacja dotycząca ustalenia dnia 2 maja 2019 r. dniem wolnym od pracy powinna zostać przekazana w sposób przyjęty w danym urzędzie. Przypomnieć należy, że administracja samorządowa to administracja, która na celu ma zaspokojenie potrzeb obywateli na danym terenie. Mowa tu administracji gminnej, powiatowej, jak również wojewódzkiej. 

Majówka nie jest ostatnim długim weekendem w 2019 r. Kolejny długi weekend już w czerwcu. W dniu 20 czerwca 2019 r. wypada Boże Ciało. Z kolei za ponad 3 miesiące, czyli 15 sierpnia 2019 r. (czwartek) pracownicy mają szansę na kolejny długi weekend, gdyż w Polsce obchodzone jest święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dni ustawo wolne od pracy w 2019 r. to również:

  • Wszystkich Świętych przypadające w piątek (01.11.2019 r.),
  • Święto Niepodległości przypadające w poniedziałek (11.11.2019 r.),
  • Pierwszy Dzień Bożego Narodzenia w środę (25.12.2019 r.),
  • Drugi Dzień Bożego Narodzenia w czwartek (26.12.2019 r.).
Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Księgowość budżetowa
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Podróż służbowa zagraniczna w 2025 r. : diety, potrącenia, nocleg

Podróż służbowa zagraniczna w 2025 r. Jaka jest wysokość diety za dobę podróży zagranicznej oraz limit na nocleg w poszczególnych państwach? Co można potrącić z diety w trakcie podróży służbowej zagranicznej? Jak rozliczyć nocleg?

Jak wyliczyć dodatek za pracę w porze nocnej w 2025 r.?

Dodatek za pracę w porze nocnej jest dodatkiem przysługującym – jak sama nazwa wskazuje – osobom, które wykonują swoją pracę w godzinach nocnych. Jak wyliczyć dodatek za pracę w porze nocnej w 2025 r.?

Zasiłek chorobowy 2025 r.: prawo do pobierania, wysokość zasiłku, podstawa wymiaru zasiłku

Zasiłek chorobowy: prawo do pobierania, wysokość zasiłku, podstawa wymiaru zasiłku. Na wstępie warto wspomnieć, ze zasiłek chorobowy z ubezpieczenia chorobowego można otrzymać w przypadku, gdy jest się objętym dobrowolnym lub obowiązkowym ubezpieczeniem chorobowym. Jak obliczyć podstawę wymiaru zasiłku chorobowego?

Księgi rachunkowe prowadzone przy pomocy komputera: wymogi

Księgi rachunkowe prowadzone przy pomocy komputera: wymogi. W ustawie z 29 września 1994 r. o rachunkowości określone są zasady rachunkowości, a także zasady wykonywania działalności w zakresie usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Księgi rachunkowe należy prowadzić w języku polskim oraz w walucie polskiej.

REKLAMA

Przedsiębiorcy mają czas do 31 stycznia 2025 r. na wysłanie PIT-11

Przedsiębiorcy mają czas do 31 stycznia 2025 r. na wysłanie PIT-11. Co dalej? Co zrobić w przypadku spóźnienia? PIT-11 jest podstawową informacją o dochodach oraz pobranych zaliczkach na podatek dochodowy. Przedsiębiorcy mają czas do 31 stycznia 2025. r na złożenie tego dokumentu.

Podróż służbowa: zwrot kosztów przejazdu

Podróż służbowa: zwrot kosztów przejazdu. Wybierając się w podróż służbową warto wiedzieć, jakie dokumenty należy przedstawić po powrocie z delegacji, by uzyskać zwrot kosztów przejazdu w podróży służbowej.

Dofinansowanie do dziennego opiekuna w 2025 r. Aktywny dzienny opiekun w gminie 2025 : termin składania wniosków mija 4.02.2025 r.

Dofinansowanie do dziennego opiekuna w 2025 r. Aktywny dzienny opiekun w gminie 2025. Na dofinansowania w 2025 r. przeznaczono 60 mln zł. Termin składania wniosków o dofinansowania mija 4 lutego 2025 r.

Sygnalista: kim jest, co może zgłosić, ochrona sygnalisty

25 września 2024 r. weszły w życie nowe przepisy dotyczące sygnalistów. Kim jest sygnalista? Co sygnalista może zgłosić? Od kiedy sygnaliście przysługuje ochrona? Gdzie szukać informacji nt. sygnalistów?

REKLAMA

Minimalna podstawa wymiaru zasiłku chorobowego w 2025 r.

Minimalna podstawa wymiaru zasiłku chorobowego w 2025 r. Czym jest? 1 stycznia 2025 r. zmianie uległa wysokość minimalnego wynagrodzenia za pracę. Oznacza to, ze zmianie także uległa minimalna podstawa wymiaru zasiłku chorobowego.

Zwolnienie z VAT w ramach procedury SME od 1 stycznia 2025 r.

Zwolnienie z VAT w ramach procedury SME. Od 1 stycznia 2025 r. Od 1 stycznia 2025 r. w Polsce będzie obowiązywać procedura SME (Small Medium-sized Enterprise). Kto może skorzystać ze zwolnienia z VAT w ramach procedury SME?

REKLAMA