REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Urzędy zamknięte 2 maja 2019 r./ fot. Shutterstock
Urzędy zamknięte 2 maja 2019 r./ fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Pracownicy urzędów administracji rządowej w dniu 2 maja 2019 r. mają wolne. Urzędy otwarte będą w pierwszą sobotę po majówce, czyli 11 maja 2019 r.

W dniu 9 kwietnia 2019 r. wydano zarządzenie w sprawie ustalenia dnia 2 maja 2019 r. dniem wolnym od pracy dla pracowników urzędów administracji rządowej. W związku z tym tego dnia wszystkie urzędy będą zamknięte. Najbliższa sobota po majówce (11 maja 2019 r.) będzie dla tych pracowników pracująca.

REKLAMA

Przypomnijmy, że zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 25 kwietnia 2007 r. w sprawie czasu pracy pracowników urzędów administracji rządowej (Dz. U. poz. 505 oraz z 2008 r. poz. 295 i 775) Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów jest uprawniony do ustalenia, w drodze zarządzenia, dnia wolnego. Jednakże warunkiem wyznaczenia takiego dnia jest określenie, w którą sobotę zostanie on odpracowany. Ponadto dotyczy to wyłącznie dni przypadających pomiędzy świętami (dniami wolnymi od pracy).

Zobacz: Kadry i płace

REKLAMA

Podkreślić należy w przypadku pracowników zatrudnionych w urzędach państwowych dzień 2 maja 2019 r. jako wolny ustali kierownik danego urzędu. Kierownik ma obowiązek poinformować na 14 dni przed o tym, że urząd będzie zamknięty. Ma także obowiązek wyznaczyć dzień, w którym dzień wolny zostanie odpracowany. Informacja dotycząca ustalenia dnia 2 maja 2019 r. dniem wolnym od pracy powinna zostać przekazana w sposób przyjęty w danym urzędzie. Przypomnieć należy, że administracja samorządowa to administracja, która na celu ma zaspokojenie potrzeb obywateli na danym terenie. Mowa tu administracji gminnej, powiatowej, jak również wojewódzkiej. 

Majówka nie jest ostatnim długim weekendem w 2019 r. Kolejny długi weekend już w czerwcu. W dniu 20 czerwca 2019 r. wypada Boże Ciało. Z kolei za ponad 3 miesiące, czyli 15 sierpnia 2019 r. (czwartek) pracownicy mają szansę na kolejny długi weekend, gdyż w Polsce obchodzone jest święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dni ustawo wolne od pracy w 2019 r. to również:

  • Wszystkich Świętych przypadające w piątek (01.11.2019 r.),
  • Święto Niepodległości przypadające w poniedziałek (11.11.2019 r.),
  • Pierwszy Dzień Bożego Narodzenia w środę (25.12.2019 r.),
  • Drugi Dzień Bożego Narodzenia w czwartek (26.12.2019 r.).
Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Księgowość budżetowa
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
ZUS ostrzega przed fałszywymi telefonami i apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed fałszywymi telefonami. Chodzi o potwierdzenie zmiany numeru telefonu w ZUS lub na PUE/eZUS. ZUS apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności podczas rozmów telefonicznych.

Dodatek za pracę w nocy od 1 kwietnia 2025 r.

Osoby pracujące w nocy mogą liczyć na dodatek z tytułu wykonywania pracy w porze nocnej. Ile będzie wynosił dodatek za pracę w nocy w kwietniu? Czy ulegnie zmianie? Za pracę w jakich godzinach przysługuje?

Świadczenie rehabilitacyjne a potrącenia dobrowolne. Stanowisko ZUS

Świadczenie rehabilitacyjne a potrącenia dobrowolne. Jak wygląda kwestia potrąceń dobrowolnych z wynagrodzenia na pakiety medyczne, czy dodatkowego ubezpieczenia? Odpowiedź Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Od 1 marca 2025 r. nowe, wyższe stawki kosztów realizacji zadań związanych z przyznaniem Karty Dużej Rodziny

Zgodnie z art. 29 Ustawy o Karcie Dużej Rodziny, realizacja zadań gminy związanych z przyznaniem Karty Dużej Rodziny należy do zadań z zakresu administracji rządowej. Od 1 marca 2025 r. obowiązują nowe stawki.

REKLAMA

Badania lekarskie: Kto nie podlega wstępnym badaniom lekarskim?

Zgodnie z Kodeksem pracy, każdy pracownik podlega badaniom lekarskim. Wyróżnić można badania wstępne, badania okresowe oraz kontrolne badania lekarskie. Kiedy nie trzeba wykonywać wstępnych badań lekarskich?

Budowa, remont, utrzymanie strzelnic. Dotacje celowe dla JST [PROJEKT ROZPORZĄDZENIA]

Do uzgodnień trafił projekt rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej w sprawie dofinansowania z budżetu państwa zadań związanych z budową, remontami i utrzymaniem strzelnic oraz rozwijaniem sportu strzeleckiego. Chodzi o dotacje celowe z budżetu państwa.

2 maja i 10 listopada 2025 r. dniami wolnymi w służbie cywilnej

Tak wynika z zarządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 27 lutego 2025 r. w sprawie wyznaczenia dla członków korpusu służby cywilnej dni wolnych od pracy. Zarządzenie zostało opublikowane w Monitorze Polskim 3 marca 2025 r. Wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Trzynastki dla byłych wójtów i burmistrzów. Stanowisko PIP

Trzynastki dla byłych wójtów i burmistrzów. Stanowisko Państwowej Inspekcji Pracy w sprawie wypłacania dodatkowego wynagrodzenia rocznego dla wójtów i burmistrzów, którzy zakończyli swoją kadencję i stosunek pracy nawiązany z wyboru w kwietniu 2024 r.

REKLAMA

Od 1 lipca 2026 r. obowiązkowy Centralny Rejestr Umów dla jednostek samorządu terytorialnego

Od 1 lipca 2026 r. zostanie wprowadzony obowiązek udostępniania informacji o umowach zawartych przez jednostki sektora finansów publicznych dla jednostek samorządu terytorialnego. Chodzi o Centralny Rejestr Umów

Odpis podstawowy na ZFŚS w 2025 r.

Odpis podstawowy na ZFŚS w 2025 r. Jaka będzie podstawa określająca wysokość odpisu podstawowego na fundusz socjalny w 2025 r.? Kto ma obowiązek tworzenia zakładowego funduszu świadczeń socjalnych? Czym jest odpis podstawowy?

REKLAMA