REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Święta i długie weekendy 2023 r. [Zestawienie]

Święta i długie weekendy 2023 r. Kiedy brać urlop w 2023 r.?
Święta i długie weekendy 2023 r. Kiedy brać urlop w 2023 r.?
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

W 2023 roku biorąc pięć dni urlopu wypoczynkowego, pracownicy zyskują 14 dni wolnego. Ale możliwych konfiguracji do zwiększenia okresów nieprzerwanego wypoczynku jest więcej. Sprawdź, kiedy najkorzystniej wziąć wolne w 2023 roku.

Jakie są dni wolne od pracy 2023 r.? Jakie święta w 2023 r.? Co z urlopem w 2023 r. przed długi weekendem?

REKLAMA

Święta 2023 r. - jakie są dni wolne od pracy w 2023 r.?

 • 1 stycznia – Nowy Rok
 • 6 stycznia – Święto Trzech Króli
 • pierwszy dzień Wielkiej Nocy
 • drugi dzień Wielkiej Nocy
 • 1 maja – Święto Państwowe
 • 3 maja – Święto Narodowe Trzeciego Maja
 • pierwszy dzień Zielonych Świątek
 • dzień Bożego Ciała
 • 15 sierpnia – Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny
 • 1 listopada – Wszystkich Świętych
 • 11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości
 • 25 grudnia – pierwszy dzień Bożego Narodzenia
 • 26 grudnia – drugi dzień Bożego Narodzenia

Kiedy w 2023 r. są długie weekendy?

Pierwsza okazja do wolnego długiego weekendu trafi się już w styczniu. Święto Trzech Króli (6 stycznia) wypada bowiem w piątek. Otrzymujemy więc trzydniowy długi weekend, bez konieczności brania urlopu wypoczynkowego.

W 2023 Wielkanoc wypada 9 kwietnia, a Poniedziałek Wielkanocny – 10 kwietnia.

Korzystnie, z punktu widzenia pracownika, kształtuje się w 2023 roku weekend majowy. Święto Pracy (1 maja) wypada w poniedziałek, a Święto Konstytucji 3 maja w środę. Biorąc jeden dzień urlopu (2 maja) zyskujemy pięciodniowy odpoczynek od pracy, a dobierając dodatkowe dwa – możemy wypoczywać przez 9 dni.

Boże Ciało w 2023 roku obchodzimy 8 czerwca. Tradycyjnie jest to czwartek, więc aby móc cieszyć się nieprzerwanym wypoczynkiem przez 4 dni, należy wybrać jeden dzień urlopu.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Kolejna okazja do długiego weekendu przypada w sierpniu. Wolnym dniem od pracy jest dzień 15 sierpnia, czyli Święto Wojska Polskiego oraz Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. W 2023 roku 15 sierpnia wypada we wtorek. Biorąc, więc jeden dodatkowy dzień urlopu, możemy wypoczywać przez cztery dni.

W listopadzie pracownicy mogą skorzystać z długiego weekendu na kilka sposobów, ponieważ 1 listopada, czyli Święto Wszystkich Świętych przypada w środę. Można więc dobrać dwa dni urlopu i skorzystać z pięciodniowego wolnego, albo 4 i otrzymać dziewięciodniowy długi weekend. W 2023 to jedyna możliwość na uzyskanie długiego weekendu, ponieważ 11 listopada, czyli Święto Niepodległości wypada w sobotę.

Święta Bożego Narodzenia 2023 przypadają na poniedziałek i wtorek – bez konieczności dobierania wolnego, możemy odpoczywać przez cztery dni.

Święta w sobotę i niedzielę w 2023 r.

W związku z tym, że kilka dni wolnych od pracy wypada w 2023 roku weekend, pracownicy mogą zastanawiać się, czy w takim przypadku przysługuje im dodatkowy dzień wolny. Odpowiedź brzmi: tak, ale tylko za święto wypadające w sobotę.

Święta wypadające w niedzielę nie powodują obniżenia wymiaru czasu pracy, więc nie przysługuje za nie dodatkowy dzień wolny.

Oznacza to, że pracodawcy będą musieli przyznać swoim pracownikom jeden dodatkowy dzień wolny w 2023 za Święto Niepodległości.

Długie weekendy 2023. Jak najkorzystniej zaplanować urlop?

Autopromocja

REKLAMA

Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(1)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Sex
  2022-12-26 07:51:35
  Kocham sex ohhhh ahhhhh ohhhhh ahhhhh 🍑🍆🍑🍆🍑🍌🍑🍌🍑🌶️🍑🌶️🍑🥕🍑🥕🍑🥖🍑🥖🍒🍆🍒🍆🍒🍑🍒🍑
  2
QR Code
Księgowość budżetowa
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Od 1 kwietnia 2024 r. 128 799 zł jednorazowego odszkodowania i 1431 zł za procent uszczerbku na zdrowiu [wypadki przy pracy]

Monitor Polski: obwieszczenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w sprawie wysokości kwot jednorazowych odszkodowań z tytułu wypadku przy pracy lub choroby zawodowej, które będą obowiązywały od 1 kwietnia 2024 r. do 31 marca 2025 r.

Od 1 marca świadczenie wyniesie 336,36 zł. Ważniejsze, ze Senat chce objąć nim samorządowców sprzed 1990 r.

Skrócenie do 7 lat okresu pełnienia funkcji sołtysa uprawniającego do otrzymania świadczenia i przyznanie świadczeń dla sołtysów pełniących funkcję przed 1990

Każda pensja w budżetówce ma być wyższa o 20% (i więcej) od pensji minimalnej dla "wszystkich". Na dziś 5090 zł. Tego chcą związkowcy

Pensja minimalna w budżetówce ma być wyższa o 20% od pensji minimalnej dla "wszystkich". Tego chcą związkowcy ze "Związkowa Alternatywa".

Trzeba określić maksymalny poziom wynagrodzeń zasadniczych pracowników

W regulaminach wynagrodzenie zasadnicze ustala się dla danego stanowiska pracy widełkowo – z podaniem kwoty minimalnej i maksymalnej.

REKLAMA

Nauczycielskie świadczenia kompensacyjne to odpowiednik emerytur pomostowych. Ile osób je pobiera?

W grudniu 2023 r. świadczenia kompensacyjne pobierało 13,1 tys. osób, a przeciętna wysokość "kompensówki" wynosiła 3617,29 zł. Tak wynika z danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Nowe Standardy - Global Internal Audit Standards™

Nowe Standardy mówią jasno – jako audytorzy jesteśmy częścią organizacji, i – oczywiście zachowując pełen obiektywizm – pomagamy jej osiągnąć właściwe cele.

Roczne sprawozdanie o udzielonych zamówieniach a likwidacja gminnej jednostki budżetowej

Na jakim podmiocie ciąży obowiązek złożenia rocznego sprawozdania o udzielonych zamówieniach w przypadku likwidacji gminnej jednostki budżetowej?

Ustawa budżetowa na 2024 rok bez poprawek Senatu. Trafi teraz do podpisu Prezydenta

Prezydent RP może podpisać ustawę budżetową, ewentualnie - zwrócić się do Trybunału Konstytucyjnego o ocenę zgodności jej zapisów z ustawą zasadniczą.;

REKLAMA

Samorządy mogą odetchnąć – w 2024 roku nie będzie obowiązkowego KSeF

Wdrożenie KSeF budzi wiele emocji, a szczególnie dużo jest ich w jednostkach budżetowych objętych centralizacją. Z uwagi na ich szczególną strukturę, wdrożenie KSeF wiązałoby się w ich przypadku z jeszcze większymi komplikacjami, niż u pozostałych podatników.

To już ostatni dzień na złożenie części A sprawozdania SP-1. Sprawdź czy wiesz jakie dane w nim wykazać.

Sprawozdanie SP-1, czyli sprawozdanie w zakresie podatku od nieruchomości, podatku rolnego i podatku leśnego na stałe weszło do katalogu sprawozdawczości budżetowej. Trzeba poświęcić mu uwagę dwa razy w roku. Po raz pierwszy już w styczniu, bo wójt, burmistrz lub prezydent miasta, jako organy podatkowe właściwe w sprawach podatku od nieruchomości, podatku rolnego oraz podatku leśnego mają obowiązek złożyć część A sprawozdania w terminie do 10 stycznia.

REKLAMA