reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Podatki > Podatki i opłaty lokalne > Wzory deklaracji na podatek od środków transportowych 2019 r.

Wzory deklaracji na podatek od środków transportowych 2019 r.

Nowe deklaracje na podatek od środków transportowych już od 1 stycznia 2019 r. Gmina łatwiej zweryfikuje zasadność korzystania z preferencyjnych stawek podatku od środków transportowych dla pojazdów napędzanych paliwami alternatywnymi.

Minister Finansów szykuje nowe wzory deklaracji na podatek od środków transportowych. Na stronach Rządowego Centrum Legislacji upubliczniony został projekt rozporządzenia w tym zakresie. Projektowane rozporządzenie Ministra Finansów ma wprowadzić zmiany w obecnie funkcjonujących załącznikach określających wzór deklaracji na podatek od środków transportowych.

Zobacz: Podatki i opłaty lokalne

Celem projektu jest dostosowanie przepisów przedmiotowego rozporządzenia do rozwiązań z dokumentu rządowego z czerwca 2018 r. w sprawie rezygnacji z obowiązku stosowania pieczątek przez obywateli i przedsiębiorców. Taki obowiązek zostanie zniesiony wobec deklaracji na podatek od środków transportowych (rezygnacja z pola nr 87 w poprzednim wzorze deklaracji). Drugą przewidzianą nowością jest wprowadzenie w załączniku DT-1/A w części B.1., B.2. i B.3. w polu nr 20 Wpływ pojazdu silnikowego na środowisko naturalne nowych pozycji: pojazd elektryczny, pojazd hybrydowy, pojazd napędzany gazem ziemnym oraz pojazd napędzany wodorem. Dzięki temu rozwiązaniu gminom będzie łatwiej weryfikować zasadność korzystania z preferencyjnych stawek podatku od środków transportowych dla pojazdów napędzanych paliwami alternatywnymi. Projekt rozporządzenia zawiera także zmiany porządkowe polegające na uaktualnieniu dzienników promulgacyjnych ustaw. 

Wejście w życie nowych regulacji przewidziano na 1 stycznia 2019 r.

Dominik Goślicki

radca prawny w Kancelarii Prawnej Dr Krystian Ziemski & Partners w Poznaniu,

specjalizuje się w zakresie prawa podatkowego, w szczególności podatku dochodowego oraz podatku od nieruchomości

Ronald Ruta

asystent w Kancelarii Prawnej Dr Krystian Ziemski & Partners w Poznaniu,

interesuje się prawem podatkowym

Dr Krystian Ziemski & Partners Kancelaria Prawna spółka komandytowa w Poznaniu

www.ziemski.com.pl

Artykuł pochodzi z Portalu: www.prawodlasamorzadu.pl

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Kadry i płace 2021

reklama

Ostatnio na forum

reklama

URLOPY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Patforma dla frachtu morskiego, kolejowego i lotniczego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama