reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Podatki > Podatki i opłaty lokalne > Opłata reklamowa 2020 r.

Opłata reklamowa 2020 r.

Stawki podatków i opłat lokalnych w każdym roku zmieniają się. Ceny podatków i opłat lokalnych wzrosną. O ile? Ile wyniesie opłata reklamowa w 2020 r.?

Podatki i opłaty lokalne uregulowane są w ustawie z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych. Zgodnie z art. 20 ustawy, o której mowa w zdaniu poprzednim górne granice stawek kwotowych (…), obowiązujące w danym roku podatkowym ulegają corocznie zmianie na następny rok podatkowy w stopniu odpowiadającym wskaźnikowi cen towarów i usług konsumpcyjnych w okresie pierwszego półrocza roku, w którym stawki ulegają zmianie, w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego. Stawki maksymalne w 2020 r. będą wyższe w porównaniu z 2019 rokiem o 1,8 proc.

Opłata reklamowa uregulowana jest w ustawie z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych. To rada gminy decyduje czy zostanie ona wprowadzona. Opłata pobierana jest przez gminę od urządzeń reklamowych lub umieszczonych tablic.

Polecamy: PODATKI 2020 - Komplet

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami opłatę pobiera się od:

1) właścicieli nieruchomości lub obiektów budowlanych, z wyłączeniem nieruchomości gruntowych oddanych w użytkowanie wieczyste,

2) użytkowników wieczystych nieruchomości gruntowych,

3) posiadaczy samoistnych nieruchomości lub obiektów budowlanych,

4) posiadaczy nieruchomości lub ich części albo obiektów budowlanych lub ich części, stanowiących własność Skarbu Państwa lub jednostki samorządu terytorialnego, jeżeli posiadanie:

a) wynika z umowy zawartej z właścicielem, Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa lub z innego tytułu prawnego,

b) jest bez tytułu prawnego – jeżeli na tych nieruchomościach lub obiektach budowlanych znajdują się tablice reklamowe lub urządzenia reklamowe, niezależnie od tego czy na tablicy reklamowej lub urządzeniu reklamowym eksponowana jest reklama.

Polecamy: Klasyfikacja budżetowa 2019

Przypomnijmy, że opłata reklamowa składa się z części stałej i części zmiennej. Część stała w 2020 r. nie może przekroczyć 2,59 zł dziennie od 1 m2 pola powierzchni tablicy reklamowej lub urządzenia reklamowego (w 2019 r. wynosiła 2,54 zł dziennie). Cześć zmienna 0,23 zł od 1 m2 pola powierzchni tablicy reklamowej lub urządzenia reklamowego służących ekspozycji reklamy dziennie (w 2019 r. wynosiła 0,22 zł od 1 m2 pola powierzchni tablicy reklamowej lub urządzenia reklamowego służących ekspozycji reklamy dziennie).

reklama

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Kadry i płace 2020

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

URLOPY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

PIRXON

PIRXON SA (dawniej SmartMedia Sp. z o.o.) od 2004 roku optymalizuje procesy, dostarczając zaawansowane rozwiązania informatyczne polskim i zagranicznym firmom.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama