reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Podatki > Podatki i opłaty lokalne > Podatek od posiadania psa w 2018 r.

Podatek od posiadania psa w 2018 r.

Właściciele zapłacą więcej za posiadanie psa. Rok 2018 przyniesie podwyżki podatków i opłat lokalnych. Ile wyniesie opłata za posiadanie psa? Kto jest od niej zwolniony?

Podatek od posiadania psa 2019 r.

W 2018 roku wzrośnie opłata za posiadanie psa. Ministerstwo Finansów jak zawsze wyznaczyło górną granicę tej opłaty, lecz to od rady gminy zależy ile ona wyniesie w 2018 r. Górna granica to 121,24 zł rocznie za jednego psa. Należy pamiętać, że opłata od posiadania psów nie jest obligatoryjna. Oznacza to, że rada gminy w drodze uchwały ma prawo całkowicie zrezygnować z pobierania omawianej opłaty.

Zgodnie z ustawą z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych niektórzy zostali zwolnieni z tej opłatyOpłaty od posiadania psów nie pobiera się chociażby od osób niepełnosprawnych, czy też osób w wieku powyżej 65 lat.

Co ciekawe za swojego pupila nie zapłacą członkowie personelu przedstawicielstw dyplomatycznych i urzędów konsularnych oraz inne osoby zrównane z nimi na podstawie ustaw, umów lub zwyczajów międzynarodowych, jeżeli nie są obywatelami polskimi i nie mają miejsca stałego pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej - pod warunkiem wzajemności

NOWOŚĆ na Infor.pl: Prenumerata elektroniczna Dziennika Gazety Prawnej KUP TERAZ!

Rolnik posiadający nie więcej niż dwa psy także od opłaty jest zwolniony. Zgodnie z ustawą z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych z opłaty zwolnieni są podatnicy podatku rolnego od gospodarstw rolnych - z tytułu posiadania nie więcej niż dwóch psów.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Aktualizacja: 10.11.2017

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Wysokość opłaty od posiadania psa w 2018 r./ fot. Fotolia
Wysokość opłaty od posiadania psa w 2018 r./ fot. Fotolia

Webinarium: Import usług i WNT po wyroku TSUE149.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Kadry i płace 2021

reklama

Ostatnio na forum

reklama

URLOPY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Paulina Sosnowicz

Partner w kancelarii prawnej LEGALICA Sosnowicz&Nawrocki

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama