| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Rachunkowość budżetowa > Klasyfikacja > Klasyfikacja budżetowa wydatku na zakup programu e-Świadectwa

Klasyfikacja budżetowa wydatku na zakup programu e-Świadectwa

W zależności od wartości wydatek na zakup licencji do programu e-Świadectwa należy ująć w § 421 „Zakup materiałów i wyposażenia” lub w § 606 „Wydatki na zakupy inwestycyjne jednostek budżetowych”.

Szkoła zakupiła program e-Świadectwa, otrzymała login i hasło dostępu do tego programu. Umowa podpisana jest na okres jednego roku od daty jej zawarcia, tj. od 13 marca 2014 r., w zakresie zobowiązań finansowych kupującego na czas określony do 31 grudnia 2014 r. W jakim paragrafie klasyfikacji budżetowej oraz na jakich kontach księgowych należy ująć zakup licencji do programu e-Świadectwa oraz opłatę za korzystanie z serwera e-Świadectwa?

Polecamy: Przewodnik po zmianach przepisów 2014/2015

W zależności od wartości wydatek na zakup licencji do programu e-Świadectwa należy ująć w § 421 „Zakup materiałów i wyposażenia” lub w § 606 „Wydatki na zakupy inwestycyjne jednostek budżetowych”.

E-Świadectwa to aplikacja internetowa służąca pomocą nauczycielom oraz dyrekcji szkół w zakresie sporządzania i wydruku świadectw szkolnych oraz arkuszy ocen uczniów. Aplikacja ta łączy się i może być użytkowana wraz z programami: e-Dziennik i e-Sekretariat. Dzięki temu możliwy jest eksport i import danych uczniów do lub z innych programów. Aplikacja pozwala również na generowanie druków świadectw do pliku w formacie PDF oraz ich drukowanie na wzorach Ministerstwa Edukacji Narodowej, generowanie druków arkuszy ocen, sporządzanie i drukowanie statystyk, zestawień ocen i danych uczniów. Do poprawnego działania wymagany jest dostęp do internetu przez dowolną przeglądarkę internetową oraz zainstalowany program Adobe – Acrobat Reader. Opłata za korzystanie z takiego programu to tzw. opłata licencyjna.

Wartości niematerialne i prawne stanowią nabyte przez jednostkę, zaliczane do aktywów trwałych, prawa majątkowe, nadające się do gospodarczego wykorzystania, o przewidywanym okresie ekonomicznej użyteczności dłuższym niż rok, przeznaczone do używania na potrzeby jednostki, a w szczególności m.in. licencje (art. 3 ust. 1 pkt 14 ustawy z 29 września 1994 r. o rachunkowości). Na dzień przyjęcia wartości niematerialnej i prawnej do używania należy ustalić okres lub stawkę i metodę amortyzacji.

Więcej przeczytasz artykule: W jakim paragrafie klasyfikacji budżetowej ująć wydatek na zakup programu e-Świadectwa

W artykule przeczytasz m.in.:

• Czy zaliczać zakupioną licencję do wartości niematerialnych i prawnych?

• Jak zewidencjonować zakup licencji na e-Świadectwa?

• Jak zaewidencjonować opłatę licencyjną?

Zobacz również: Ulepszenie licencji na użytkowanie programów komputerowych

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

Pracownicy służby zdrowia

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

ANGIELSKI DLA KSIĘGOWYCH

Eksperci portalu infor.pl

SMM Legal

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc-budzetowa.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK