reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Rachunkowość budżetowa > Klasyfikacja > Klasyfikacja budżetowa wydatku na zakup programu e-Świadectwa

Klasyfikacja budżetowa wydatku na zakup programu e-Świadectwa

W zależności od wartości wydatek na zakup licencji do programu e-Świadectwa należy ująć w § 421 „Zakup materiałów i wyposażenia” lub w § 606 „Wydatki na zakupy inwestycyjne jednostek budżetowych”.

Szkoła zakupiła program e-Świadectwa, otrzymała login i hasło dostępu do tego programu. Umowa podpisana jest na okres jednego roku od daty jej zawarcia, tj. od 13 marca 2014 r., w zakresie zobowiązań finansowych kupującego na czas określony do 31 grudnia 2014 r. W jakim paragrafie klasyfikacji budżetowej oraz na jakich kontach księgowych należy ująć zakup licencji do programu e-Świadectwa oraz opłatę za korzystanie z serwera e-Świadectwa?

Polecamy: Przewodnik po zmianach przepisów 2014/2015

W zależności od wartości wydatek na zakup licencji do programu e-Świadectwa należy ująć w § 421 „Zakup materiałów i wyposażenia” lub w § 606 „Wydatki na zakupy inwestycyjne jednostek budżetowych”.

E-Świadectwa to aplikacja internetowa służąca pomocą nauczycielom oraz dyrekcji szkół w zakresie sporządzania i wydruku świadectw szkolnych oraz arkuszy ocen uczniów. Aplikacja ta łączy się i może być użytkowana wraz z programami: e-Dziennik i e-Sekretariat. Dzięki temu możliwy jest eksport i import danych uczniów do lub z innych programów. Aplikacja pozwala również na generowanie druków świadectw do pliku w formacie PDF oraz ich drukowanie na wzorach Ministerstwa Edukacji Narodowej, generowanie druków arkuszy ocen, sporządzanie i drukowanie statystyk, zestawień ocen i danych uczniów. Do poprawnego działania wymagany jest dostęp do internetu przez dowolną przeglądarkę internetową oraz zainstalowany program Adobe – Acrobat Reader. Opłata za korzystanie z takiego programu to tzw. opłata licencyjna.

Wartości niematerialne i prawne stanowią nabyte przez jednostkę, zaliczane do aktywów trwałych, prawa majątkowe, nadające się do gospodarczego wykorzystania, o przewidywanym okresie ekonomicznej użyteczności dłuższym niż rok, przeznaczone do używania na potrzeby jednostki, a w szczególności m.in. licencje (art. 3 ust. 1 pkt 14 ustawy z 29 września 1994 r. o rachunkowości). Na dzień przyjęcia wartości niematerialnej i prawnej do używania należy ustalić okres lub stawkę i metodę amortyzacji.

Więcej przeczytasz artykule: W jakim paragrafie klasyfikacji budżetowej ująć wydatek na zakup programu e-Świadectwa

W artykule przeczytasz m.in.:

• Czy zaliczać zakupioną licencję do wartości niematerialnych i prawnych?

• Jak zewidencjonować zakup licencji na e-Świadectwa?

• Jak zaewidencjonować opłatę licencyjną?

Zobacz również: Ulepszenie licencji na użytkowanie programów komputerowych

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Kadry i płace 2020

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

URLOPY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

GetHome to pierwszy w Polsce portal z ofertami mieszkań oraz domów na sprzedaż i wynajem, który zapewnia maksymalną przejrzystość dla użytkownika – z dokładną lokalizacją, bez powtarzających się ofert i reklam!

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama