reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Rachunkowość budżetowa > Klasyfikacja > Rozdział 80106 „Inne formy wychowania przedszkolnego”

Rozdział 80106 „Inne formy wychowania przedszkolnego”

Osoby prawne i fizyczne mogą prowadzić inne formy wychowania przedszkolnego, o których mowa w rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z 31 sierpnia 2010 r w sprawie rodzajów innych form wychowania przedszkolnego, warunków tworzenia i organizowania tych form oraz sposobu ich działania.

Wychowanie przedszkolne może być prowadzone w innych niż przedszkola i oddziały przedszkolne szkołach podstawowych, w formach takich jak: punkty przedszkolne, zwanych „punktami”, w których zajęcia są prowadzone przez cały rok szkolny, z wyjątkiem przerw ustalonych przez organ prowadzący, oraz zespołach wychowania przedszkolnego, zwanych dalej „zespołami”, w których zajęcia są prowadzone przez cały rok szkolny w niektóre dni tygodnia, z wyjątkiem przerw ustalonych przez organ prowadzący.

Zajęcia w innej formie wychowania przedszkolnego prowadzi nauczyciel posiadający kwalifikacje wymagane od nauczycieli w przedszkolach. Przepisy art. 6 ust. 6 i art. 7 ust. 1ba ustawy o systemie oświaty stosuje się odpowiednio.

Zobacz również: Jak klasyfikujemy opłatę za wydanie duplikatu legitymacji szkolnej?

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Kadry i płace 2020

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

URLOPY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kornelia Ksieniewicz

Ekspert z dziedziny postępowania egzekucyjnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama