Kategorie

Ekwiwalent urlopowy

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak należało obliczyć ekwiwalent za urlop nauczyciela zatrudnionego w placówce feryjnej, zatrudnionego od 2 stycznia do 21 czerwca 2019 r. w wymiarze 2/18. Nauczyciel wykorzystał urlop w czasie ferii zimowych w wymiarze 14 dni.
W jakim paragrafie wydatków ująć ekwiwalent dla pani sprzątaczki za pranie odzieży roboczej?
Posłowie PiS pracują nad nowym Kodeksem wyborczym. Przy okazji prac nad kodeksem chcą uregulować kwestie związane z prawem do ekwiwalentu za niewykorzystany urlop wypoczynkowy samorządowców.
Kierownicy urzędów rzadko biorą urlopy wypoczynkowe, a ekwiwalenty za niewykorzystany urlop są ogromne. Państwowa Inspekcja Pracy przeprowadza kontrolę w trybunale. Czy samorządy też czeka kontrola PIP w najbliższym czasie?
Pracownica zwalnia się z pracy za porozumieniem stron z dniem 20 października 2014 r. Od połowy ubiegłego roku do końca lutego 2014 r. przebywała na urlopie wychowawczym. Osoba ta jest uprawniona do 26 dni urlopu rocznie, z czego wykorzystała 40 godzin. Zarabia obecnie 2700 zł stałej pensji, otrzymuje 270 zł dodatku za wysługę lat, 2-3 razy w roku nagrody (w przedziale pomiędzy 400 a 1000 zł) oraz ma prawo do trzynastki. W jakiej wysokości przysługiwać jej będzie ekwiwalent za urlop? Czy zamiast wypłacać ekwiwalent, możemy zobowiązać pracownicę, aby wykorzystała urlop do dnia zakończenia zatrudnienia?
Wynagrodzenie urlopowe oraz ekwiwalent za urlop nauczyciela są kształtowane przez przepisy Karty Nauczyciela oraz rozporządzenia MEN. Wynika to ze szczególnego statusu zawodu nauczyciela, który często podlega rozwiązaniom innym niż te przewidziane w Kodeksie pracy.
Pracownica od 30-06-2010 posiada orzeczenie na stałe o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym. Pracuje na stanowisku głównego księgowego. Wymiar urlopu wypoczynkowego 26 dni. Ze względu na stanowisko i wykonywaną pracę (brak możliwości zastępstwa nie wykorzystała 10 dni dodatkowego urlopu (art. 19 Dz. U. z 2014 r. poz. 598) za każdy poprzedni rok od dnia orzeczenia. Złożyła wniosek o wypłatę ekwiwalentu za lata 2011-2013. Czy jest prawna możliwość wypłaty ekwiwalentu pieniężnego w tej trudnej kadrowo sytuacji? Czy należy odmówić pracownicy wypłaty i zapewnić możliwość wykorzystania zaległego urlopu zgodnie z art. 171 KP?