Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu podstawa wynagrodzenia. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące podstawa wynagrodzenia.
Dodatkowe wynagrodzenie roczne pracowników sfery budżetowej
Aktualizacja: 09.01.2014
Dodatkowe wynagrodzenie roczne jest obowiązkowo wypłacane przez jednostki budżetowe. Wysokość tzw. trzynastki określona jest ustawowo, zaś jej przyznanie uzależnione jest od stażu pracy. »
Zwolnienie świadczeń rzeczowych sfinansowanych z ZFŚS
Aktualizacja: 08.05.2010
Od 22 sierpnia 2009 r. (z mocą od 1 stycznia 2009 r.) od podatku dochodowego wolna jest wartość otrzymywanych przez pracownika rzeczowych świadczeń, sfinansowanych w całości ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych i związanych z finansowaniem działalności socjalnej. »
Wynagrodzenie pracownika za dyżur
Aktualizacja: 07.05.2010
Dyżur to pozostawanie pracownika w dyspozycji pracodawcy poza normalnymi godzinami pracy, w wyznaczonym miejscu i czasie, w stałej gotowości do świadczenia pracy. Wynagrodzenie za dyżur zależy od tego, czy w tym czasie pracownik rzeczywiście wykonywał pracę. »
Zasady zaliczania dodatków do podstawy
Aktualizacja: 07.05.2010
Czy jednostka budżetowa prawidłowo wylicza podstawę do zasiłku chorobowego w ten sposób, że wlicza do podstawy dodatek stażowy, a wynagrodzenie pracownika i wspomniany dodatek są wówczas pomniejszane proporcjonalnie o dni chorobowego. »
Rozliczanie dodatkowego wynagrodzenia rocznego (trzynastek)
Aktualizacja: 08.05.2010
Tak zwane trzynastki, jako przychód ze stosunku pracy, stanowią podstawę wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne i składki na ubezpieczenie zdrowotne. Najważniejszą zmianą w podatku dochodowym od osób prawnych z punktu widzenia płatników jest wyłączenie od 1 stycznia 2009 r. z kosztów uzyskania przychodów niewypłaconych należności pracowniczych, tj. np. wynagrodzeń i składek ZUS. »
Jak są ustalane wynagrodzenia dla pracowników samorządowych
Aktualizacja: 07.05.2010
Kto i kiedy decyduje o wzroście wynagrodzeń w administracji samorządowej? Kiedy osoby zatrudnione w samorządzie mogą liczyć na podwyżki? »