reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Wiadomości > Na jakim stanowisku zatrudnić pracownika wykonującego prace interwencyjne

Na jakim stanowisku zatrudnić pracownika wykonującego prace interwencyjne

Urząd gminy zatrudnia pracowników w ramach umów zawartych z powiatowym urzędem pracy na prace interwencyjne i roboty publiczne. Na jakim stanowisku pracy powinni być zatrudniani tacy pracownicy zgodnie z nowym rozporządzeniem w sprawie wynagrodzeń pracowników samorządowych? Do których pracowników powinno mieć zastosowanie stanowisko: „Pracownik II stopnia wykonujący zadania w ramach robót publicznych lub prac interwencyjnych” oraz „Pracownik I stopnia wykonujący zadania w ramach robót publicznych lub prac interwencyjnych”?

Odpowiedź: Osoby zatrudniane w ramach prac interwencyjnych i robót publicznych organizowanych na podstawie ustawy z 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, których zatrudnianie następuje bez ogłaszania naboru, mogą być zatrudniane:

  • na stanowiskach wymienionych w załączniku nr 3 tabeli II część D rozporządzenia Rady Ministrów z 15 maja 2018 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych pod nazwą "stanowiska, na których nawiązanie stosunku pracy następuje w ramach robót publicznych lub prac interwencyjnych" i odnoszą się do osób posiadających wykształcenie wyższe lub średnie, lub
  • na wszystkich stanowiskach pracowniczych, które nie zostały zaliczone do tej grupy. Są to "stanowiska pomocnicze i obsługi". Wśród tych stanowisk znajdują się również stanowiska, gdzie posiadanie wykształcenia średniego lub wyższego nie jest wymagane.

Przeczytaj w INFORLEX.PL Administracja cały artykuł:

Na jakim stanowisku zatrudnić pracownika wykonującego prace interwencyjne

Przeczytaj uzasadnienie odpowiedzi.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Kadry i płace 2021

reklama

Ostatnio na forum

reklama

URLOPY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

GSW Legal Grabarek, Szalc i Wspólnicy Sp.k.

Warszawska kancelaria prawna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama