reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Wiadomości > Nagroda w gminnym konkursie - płatnik PIT

Nagroda w gminnym konkursie - płatnik PIT

Gmina podpisała umowę dotyczącą wykonania usługi polegającej na zorganizowaniu i przeprowadzeniu akcji promocyjnej w formie loterii. Celem loterii jest zwiększenie wpływów do budżetu miasta poprzez zachęcenie osób niezameldowanych na terenie gminy do rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych. Loteria ma także docenić i nagrodzić tych, których podatek już od lat zasila budżet miasta. Loteria przeznaczona jest dla osób fizycznych zamieszkałych na terytorium RP, które w dniu przystąpienia do loterii ukończyły 18 lat oraz w okresie od dnia 1 stycznia 2019 r. do dnia 30 kwietnia 2019 r. złożą deklarację podatkową PIT za 2018 r. w tutejszym urzędzie skarbowym, wskazując w deklaracji gminę jako miejsce zamieszkania, a także spełniają pozostałe postanowienia i warunki regulaminu. Czy gmina będzie płatnikiem podatku dochodowego z tytułu nagrody głównej, wydanej uczestnikowi loterii promocyjnej?

Rada: Odpowiedź na pytanie zależy od przyjęcia jednego z dwóch istniejących stanowisk. Przyjęcie stanowiska reprezentowanego przez organy podatkowe oznaczałoby, że to gmina jest w przedstawionej sytuacji płatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych od nagród w konkursie. Przyjęcie stanowiska dominującego w orzecznictwie sądów administracyjnych oznaczałoby, że obowiązki płatnika od nagród w konkursie obciążają w przedstawionej sytuacji podmiot, który na zlecenie gminy zorganizuje konkurs.

Przeczytaj w INFORLEX.PL Administracja cały artykuł:

Nagroda w gminnym konkursie - płatnik PIT

Przeczytaj uzasadnienie odpowiedzi.

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR LEX Administracja

Zdjęcia

Nagroda w gminnym konkursie - płatnik PIT
Nagroda w gminnym konkursie - płatnik PIT

Komplet Premium: UMOWY 2021159.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Kadry i płace 2021

reklama

Ostatnio na forum

reklama

URLOPY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Grzegorz Frątczak

Doświadczony coach i trener biznesu, menedżer z dyplomem MBA. Ekspert w CEO Solutions. Akredytowany trener w Ernst &Young Academy of Business.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama