reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Wiadomości > Kwarantanna - jak rozliczyć w OPS zakupy dla potrzebujących

Kwarantanna - jak rozliczyć w OPS zakupy dla potrzebujących

Do ośrodka pomocy społecznej zadzwoniła z prośbą o zrobienie zakupów rodzina objęta kwarantanną. Opiekunka kupi potrzebne produkty, a wyznaczona jednostka dostarczy je do domu osób potrzebujących pomocy. Pojawia się jednak problem z rozliczeniem. Ze względów bezpieczeństwa nie ma możliwości fizycznego przekazania pieniędzy. Czy właściwe będzie zrobienie zakupów ze środków ośrodka? W jaki sposób rodzina ma te pieniądze zwrócić? W przypadku tego rodzaju pomocy nie przeprowadzamy wywiadu, nie będzie też właściwe wystawienie noty księgowej. Nasz ośrodek nie rozlicza VAT. Opisane zdarzenie nie jest sprzedażą. Jak prawidłowo dokonać rozliczeń?

Odpowiedź: W obliczu sytuacji zagrożenia epidemicznego podany stan faktyczny uzasadnia dokonanie przez ośrodek pomocy społecznej zakupów produktów żywnościowych w ramach pomocy rzeczowej. W sytuacji, gdy rodzina chce uczestniczyć w pokryciu tych kosztów, może przekazać na rachunek bankowy ośrodka (względnie na rachunek bankowy gminy) środki pieniężne przelewem bankowym tytułem darowizny.

Przeczytaj w INFORLEX.PL Administracja cały artykuł: Kwarantanna - jak rozliczyć w OSP zakupy dla potrzebujących

Zapoznaj się z uzasadnieniem odpowiedzi.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Kadry i płace 2021

reklama

Ostatnio na forum

reklama

URLOPY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Maciej Fornalczyk (CEO)

Partner Założyciel, COMPER

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama