REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

W 2015 roku wyższe dodatki za wysługę lat

pieniądze, finanse Fot. Fotolia
pieniądze, finanse Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Trwają prace nad zmianą zasad naliczania dodatku za wysługę lat. Wyższe dodatki mają od 2015 roku otrzymać osoby dłużej pozostające w służbie.

Jeszcze w grudniu mają zakończyć się konsultacje wewnątrzresortowe ws. zmiany zasad naliczania dodatku za wysługę lat funkcjonariuszy podległych MSW. Resort chce, by ci, którzy dłużej pozostaną w służbie, dostawali od 2015 r. wyższe dodatki.

REKLAMA

Polecamy: INFORRB Platforma Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy

Jak powiedziała PAP rzecznik MSW Małgorzata Woźniak, zmiany zasad naliczania dodatku za wysługę lat obejmą funkcjonariuszy wszystkich służb podległych MSW – policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Biura Ochrony Rządu.

Zobacz również: Dodatki do wynagrodzeń żołnierzy będą wyższe

REKLAMA

"Naszą naczelną regułą jest zachęcać, motywować do dłuższego pozostawania funkcjonariuszy w służbie; na zasadzie dłużej w służbie, wyższy dodatek. Chcemy, by te zmiany weszły już w 2015 roku. Prace już się rozpoczęły, trwają konsultacje wewnątrzresortowe, mają zakończyć się w grudniu" - powiedziała PAP Woźniak.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Resort podaje przykład dzielnicowego posiadającego staż służby wynoszący 30 lat. Aktualnie dodatek stażowy stanowi w jego przypadku 25 proc. uposażenia zasadniczego, co daje kwotę 552,50 zł miesięcznie. "Po podwyżce dodatek ten będzie wynosił 663 zł (30 proc. uposażenia zasadniczego), tj. wzrośnie miesięcznie o 110,50 zł" - zaznaczyła Woźniak.

Pytany o planowane zmiany rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski, przyznał, że obecne kierownictwo policji o takie rozwiązania zabiegało.

"Staraliśmy się o to, by dodatek był naliczany w sposób progresywny i zwiększał się w kolejnych latach. Chodzi o to, by zachęcać policjanta do pozostawania w służbie przez dłuższy okres. Mamy osoby doświadczone, wykształcone, z ogromną wiedzą, chcielibyśmy jak najdłużej korzystać z ich umiejętności" - dodał.

Podkreślił, że liczba policjantów, którzy odeszli ze służby w 2014 r., była najniższa od lat. "Warto zachęcać policjantów do pozostania. W wielu przypadkach po prostu szkoda zmarnować potencjał, który w nich jest" - dodał.

Podobne rozwiązanie - zakładające wzrost dodatku za długoletnią służbę dla najbardziej doświadczonych żołnierzy - przewiduje rozporządzenie szefa MON. Także w tym przypadku zmiana ma obowiązywać od 2015 r.(PAP)

Polecamy serwis: Kadry i płace

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Księgowość budżetowa
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dni wolne od pracy w drugiej połowie 2024 roku i w 2025 r. [KALENDARZ — DŁUGIE WEEKENDY]

W 2024 r. uwzględniając wszystkie dni wolne i weekendy wypada 115 dni wolnych od pracy. Sprawdź, kiedy przypadają długie weekendy w drugiej połowie 2024 r. Możesz już także wstępnie zaplanować wolne w 2025 r.

Trwają wypłaty dodatkowych pieniędzy dla nauczycieli. Kwota jest niemała, bo ponad 2000 zł, ale trzeba od niej zapłacić podatek.

Trwają wypłaty dodatkowych pieniędzy dla nauczycieli. Kwota jest niemała, bo ponad 2000 zł, jednak świadczenie urlopowe nie jest świadczeniem socjalnym, a więc trzeba je opodatkować. Na konta trafi więc o 12 proc. mniej.

Zbliża się termin złożenia sprawozdania SP-1. Kto musi je złożyć i co w nim wykazać? To ważne m.in. dla podatku od nieruchomości.

Jest coraz mniej czasu na złożenie części B sprawozdania SP-1. Czy wiesz, kto musi je złożyć, do kiedy i co w nim wykazać? Przepisy jasno to regulują, ale w praktyce pojawiają się problemy.

Kogo można zgłosić do swojego ubezpieczenia? Katalog jest dość szeroki

Ubezpieczony, który ma niepracujących bliskich może ich zgłosić ich do własnego ubezpieczenia zdrowotnego, aby mogli bezpłatnie korzystać z opieki zdrowotnej jako członkowie rodziny. Za bliskich nie płaci się składki na ubezpieczenie zdrowotne. Pamiętajmy też, że nie tylko dziecko można głosić do swojego ubezpieczenia zdrowotnego

REKLAMA

Kiedy ZUS wypłaci zasiłek chorobowy?

Kiedy zasiłki chorobowe wypłaca ZUS, a kiedy pracodawca? W jakim terminie? Gdzie można znaleźć wystawione przez lekarza elektroniczne zwolnienie lekarskie? Czy trzeba składać wniosek o zasiłek?

Ważne dla samorządów terminy w sprawozdawczości na III kwartał 2024 r.

Jakie są najważniejsze nadchodzące terminy w sprawozdawczości i kogo dotyczą? Prezentujemy przydatne zestawienie.

Dla kogo nauczycielskie świadczenie kompensacyjne?

Aby nauczyciel mógł otrzymać emeryturę przed osiągnięciem powszechnego wieku emerytalnego, musi spełnić określone warunki. Jakie? Co warto wiedzieć o nauczycielskim świadczeniu kompensacyjnym?

Podwyżki w ochronie zdrowia od 1 lipca 2024 roku. Komu się należą i jak je obliczyć?

Jak co roku 1 lipca, podmioty lecznicze mają obwiązek podwyższenia wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników ochrony zdrowia. Większe wynagrodzenie otrzymają m.in. pielęgniarki, lekarze, opiekunowie medyczni, ale także „nowe” zawody medyczne jak asystentki stomatologiczne oraz higienistki stomatologiczne.

REKLAMA

Wymiar czasu pracy osoby zatrudnionej na zastępstwo

Czy wymiar etatu w umowie na zastępstwo może być mniejszy niż ten, w którym pracował pracownik zastępowany? Co warto wiedzieć o umowie na zastępstwo?

Podwójna składka zdrowotna pracującego emeryta. Czy będą zmiany?

Ministerstwo Zdrowia udzieliło odpowiedzi na interpelację poselską w sprawie podwójnej składki zdrowotnej pracujących emerytów. Co z niej wynika? Jakie są aktualne przepisy?

REKLAMA