reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Wiadomości > W 2015 roku wyższe dodatki za wysługę lat

W 2015 roku wyższe dodatki za wysługę lat

Trwają prace nad zmianą zasad naliczania dodatku za wysługę lat. Wyższe dodatki mają od 2015 roku otrzymać osoby dłużej pozostające w służbie.

Jeszcze w grudniu mają zakończyć się konsultacje wewnątrzresortowe ws. zmiany zasad naliczania dodatku za wysługę lat funkcjonariuszy podległych MSW. Resort chce, by ci, którzy dłużej pozostaną w służbie, dostawali od 2015 r. wyższe dodatki.

Polecamy: INFORRB Platforma Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy

Jak powiedziała PAP rzecznik MSW Małgorzata Woźniak, zmiany zasad naliczania dodatku za wysługę lat obejmą funkcjonariuszy wszystkich służb podległych MSW – policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Biura Ochrony Rządu.

Zobacz również: Dodatki do wynagrodzeń żołnierzy będą wyższe

"Naszą naczelną regułą jest zachęcać, motywować do dłuższego pozostawania funkcjonariuszy w służbie; na zasadzie dłużej w służbie, wyższy dodatek. Chcemy, by te zmiany weszły już w 2015 roku. Prace już się rozpoczęły, trwają konsultacje wewnątrzresortowe, mają zakończyć się w grudniu" - powiedziała PAP Woźniak.

Resort podaje przykład dzielnicowego posiadającego staż służby wynoszący 30 lat. Aktualnie dodatek stażowy stanowi w jego przypadku 25 proc. uposażenia zasadniczego, co daje kwotę 552,50 zł miesięcznie. "Po podwyżce dodatek ten będzie wynosił 663 zł (30 proc. uposażenia zasadniczego), tj. wzrośnie miesięcznie o 110,50 zł" - zaznaczyła Woźniak.

Pytany o planowane zmiany rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski, przyznał, że obecne kierownictwo policji o takie rozwiązania zabiegało.

"Staraliśmy się o to, by dodatek był naliczany w sposób progresywny i zwiększał się w kolejnych latach. Chodzi o to, by zachęcać policjanta do pozostawania w służbie przez dłuższy okres. Mamy osoby doświadczone, wykształcone, z ogromną wiedzą, chcielibyśmy jak najdłużej korzystać z ich umiejętności" - dodał.

Podkreślił, że liczba policjantów, którzy odeszli ze służby w 2014 r., była najniższa od lat. "Warto zachęcać policjantów do pozostania. W wielu przypadkach po prostu szkoda zmarnować potencjał, który w nich jest" - dodał.

Podobne rozwiązanie - zakładające wzrost dodatku za długoletnią służbę dla najbardziej doświadczonych żołnierzy - przewiduje rozporządzenie szefa MON. Także w tym przypadku zmiana ma obowiązywać od 2015 r.(PAP)

Polecamy serwis: Kadry i płace

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Kadry i płace 2021

reklama

Ostatnio na forum

reklama

URLOPY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

KDP Tax

Kancelaria doradztwa podatkowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama