reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Wiadomości > Podatek od środków transportowych 2016 - nowy wzór deklaracji

Podatek od środków transportowych 2016 - nowy wzór deklaracji

Z dniem 1 stycznia 2016 r. wejdzie w życie rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 19 listopada 2015 r. w sprawie wzoru deklaracji na podatek od środków transportowych. Wprowadzone rozporządzeniem zmiany obejmują m.in. zastąpienie dotychczasowego oświadczenia o znajomości przepisów Kodeksu karnego skarbowego pouczeniem informującym o odpowiedzialności przewidzianej w tym kodeksie.

Nowy wzór deklaracji na podatek od środków transportowych

Ministerstwo Finansów informuje, że w Dzienniku Ustaw z 2015 r. poz. 2025, zostało opublikowane rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 19 listopada 2015 r. w sprawie wzoru deklaracji na podatek od środków transportowych.

Polecamy książkę: VAT 2017. Komentarz

Wprowadzone rozporządzeniem zmiany we wzorze deklaracji na podatek od środków transportowych obejmują: nowy podział klas autobusów, wdrożenie kolejnej normy dopuszczalnej emisji spalin - Euro 6/VI, zastąpienie dotychczasowego oświadczenia o znajomości przepisów Kodeksu karnego skarbowego pouczeniem informującym o odpowiedzialności przewidzianej w tym kodeksie, oraz zmiany o charakterze standaryzującym.

Zobacz również: Opłata targowa od 2016 r. fakultatywnie

Rozporządzenie wejdzie w życie z dniem 1 stycznia 2016 r.

Jednocześnie informujemy, że w celu wykorzystania posiadanych przez gminy wydrukowanych formularzy DT-1(4) i załączników DT-1/A(4) , umożliwiono składanie deklaracji na podatek od środków transportowych, z wyjątkiem deklaracji dotyczących środków transportowych będących autobusami, według wzoru określonego w rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 23 grudnia 2011 r. w sprawie wzoru deklaracji na podatek od środków transportowych (Dz. U. Nr 293, poz. 1731).

Źródło: Ministerstwo Finansów

Polecamy codzienne aktualności prawne INFORRB

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Aktualizacja: 08.12.2016

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Podatek od środków transportowych/ Fot. Fotolia
Podatek od środków transportowych/ Fot. Fotolia

Webinarium: Zasady rozliczania w PIT pracowników nierezydentów w Polsce126.65 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Kadry i płace 2021

reklama

Ostatnio na forum

reklama

URLOPY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Radcowska Mariusz Boruch

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama