reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Gorące pytania > Czy w księgach rachunkowych należy ujmować wartość wypożyczonego środka trwałego

Czy w księgach rachunkowych należy ujmować wartość wypożyczonego środka trwałego

Jednostka na czas kapitalnego remontu samochodu służbowego wypożyczyła samochód z wypożyczalni samochodów. Czy taki samochód trzeba ująć w księgach rachunkowych jednostki?

Tak, wynajęty czasowo środek trwały należy ująć w księgach rachunkowych, z tym że na koncie pozabilansowym, służącym zgodnie z zakładowym planem kont jednostki do ewidencji obcych środków trwałych. Ponieważ taki pojazd nie spełnia warunku z art. 3 ust. 1 pkt 12 i 15 oraz ust. 4 uor, tzn. nie jest aktywem kontrolowanym przez jednostkę, nie może być ujęty w ewidencji bilansowej środków trwałych tej jednostki.

Podstawa prawna:

Art. 3 ustawy o rachunkowości (Dz.U. z 2013 r. poz. 330)

Oprac. Izabela Motowilczuk

Polecamy serwis: Rachunkowość budżetowa

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR LEX Sektor Publiczny

Zdjęcia

Księgowość, ewidencja/ Fot. Fotolia
Księgowość, ewidencja/ Fot. Fotolia

ZFŚS 2020. Komentarz55.20 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Kadry i płace 2020

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

URLOPY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

MyAdvice

MyAdvice jest nowoczesną kancelarią prawno-podatkową, oferującą kompleksową obsługę przedsiębiorców

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama