reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Kadry i płace > Pracownicy oświaty > Średnia z godzin w podstawie urlopu uzupełniającego nauczyciela

Średnia z godzin w podstawie urlopu uzupełniającego nauczyciela

Nauczyciel szkoły podstawowej korzystał z długoterminowego zwolnienia lekarskiego, a następnie przyznano mu świadczenie rehabilitacyjne. Aktualnie, we wrześniu 2020 r. przebywa na zaległym urlopie wypoczynkowym. Czy za urlop przysługuje mu średnia z godzin ponadwymiarowych i doraźnych zastępstw, które wypracował w roku szkolnym 2018/2019? Jaki jest termin wykorzystania urlopu uzupełniającego?

Pytanie: Nauczyciel szkoły podstawowej korzystał z długoterminowego zwolnienia lekarskiego, a następnie przyznano mu świadczenie rehabilitacyjne. Aktualnie, we wrześniu 2020 r. przebywa na zaległym urlopie wypoczynkowym. Czy za urlop przysługuje mu średnia z godzin ponadwymiarowych i doraźnych zastępstw, które wypracował w roku szkolnym 2018/2019? Jaki jest termin wykorzystania urlopu uzupełniającego?

Odpowiedź: Nauczyciel powinien otrzymać wynagrodzenie obliczone z uwzględnieniem aktualnie obowiązującej pensji zasadniczej i przyznanych od 1 września dodatków. Ponieważ wykorzystuje on urlop uzupełniający od września 2020 r., nie przysługuje mu średnia urlopowa z godzin ponadwymiarowych i doraźnych zastępstw, gdyż przepisy jednoznacznie mówią o godzinach wypracowanych w roku szkolnym, w którym nauczyciel korzysta z urlopu. Nie jest możliwe przyjęcie do średniej godzin ponadwymiarowych z poprzednich lat szkolnych. Szkoła nie powinna zatem wypłacić średniej urlopowej z godzin.

Przeczytaj w INFORLEX.PL Administracja cały artykuł: Średnia z godzin w podstawie urlopu uzupełniającego nauczyciela

Zapoznaj się z uzasadnieniem odpowiedzi.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Kadry i płace 2021

reklama

Ostatnio na forum

reklama

URLOPY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Chałas i Wspólnicy

Kancelaria Prawna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama