reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Kadry i płace > Pracownicy służby zdrowia > Podwyżki dla ratowników medycznych od lipca 2018 r.

Podwyżki dla ratowników medycznych od lipca 2018 r.

Ratownicy medyczni otrzymają podwyżki w lipcu 2018 r. Porozumienie między Ministerstwem Zdrowia a ratownikami medycznymi zawarte w lipcu ubiegłego roku zakładało m.in. średni wzrost miesięcznego wynagrodzenia - wraz ze wszystkimi innymi składnikami i pochodnymi w przeliczeniu na etat - o 400 zł od 1 lipca 2017 r. oraz o kolejne 400 zł od 1 stycznia 2018 r.

Sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko spotkała się w z przedstawicielami ratowników medycznych – poinformował resort zdrowia na swoim profilu na Twitterze.

PAP dowiedziała się nieoficjalnie, że wiceminister Szczurek-Żelazko zapewniła ratowników, iż w pierwszych dniach lipca zostaną uruchomione pieniądze na podwyżki dla tych z nich, którzy dotychczas ich nie dostali.

Porozumienie między Ministerstwem Zdrowia a ratownikami medycznymi zawarte w lipcu ubiegłego roku zakładało m.in. średni wzrost miesięcznego wynagrodzenia - wraz ze wszystkimi innymi składnikami i pochodnymi w przeliczeniu na etat - o 400 zł od 1 lipca 2017 r. oraz o kolejne 400 zł od 1 stycznia 2018 r.

Zobacz: Pracownicy służby zdrowia

MZ podawało wiosną br., że wypłaty w ratownictwie pozaszpitalnym były realizowane na bieżąco, ale spośród ratowników zatrudnionych w szpitalach podwyżki otrzymała połowa. Resort zapewniał, że podejmuje starania, by wypłata podwyżek objęła wszystkich - zgodnie z ustaleniami.

Według nieoficjalnych informacji, przepisy wprowadzające wypłaty dodatków dla ratowników medycznych, dyspozytorów i pielęgniarek Państwowego Ratownictwa Medycznego mają być podpisane w przyszłym tygodniu.

Do opublikowania tej depeszy PAP nie uzyskała oficjalnego potwierdzenia informacji o podwyżkach z MZ. Wcześniej ministerstwo zapowiadało, że pieniądze na podwyżki dla ratowników będą od 1 lipca.(PAP)

Autor: Wojciech Kamiński

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Kadry i płace 2020

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

URLOPY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Patentowy.com

Kancelaria Prawa Własności Przemysłowej w Krakowie

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama