REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Do 30 kwietnia 2022 przedłużono termin dla sprawozdań JST za 2021 r.

Do 30 kwietnia 2022 przedłużono termin dla sprawozdań JST za 2021 r.
Do 30 kwietnia 2022 przedłużono termin dla sprawozdań JST za 2021 r.
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

Z 31 marca 2022 r. na 30 kwietnia 2022 zmieniono termin składania sprawozdań JST za 2021 r.

Nowe termin wynikają z nowelizacją rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 7 marca 2022 r. w sprawie określenia innych terminów wypełniania obowiązków w zakresie ewidencji oraz w zakresie sporządzenia, zatwierdzenia, udostępnienia i przekazania do właściwego rejestru, jednostki lub organu sprawozdań lub informacji (Dz.U. z dnia 9 marca 2022 r. poz. 561).

REKLAMA

Zmianie uległy następujące terminy sprawozdawcze:

Bilans, rachunek zysków i strat (wariant porównawczy) za 2021 r.

Z 31 marca 2022 r. na 30 kwietnia 2022 r. (tj. o miesiąc) przedłużono termin sporządzenia sprawozdania finansowego jednostki za 2021 r. składającego się z bilansu, rachunku zysków i strat (wariant porównawczy), zestawienia zmian w funduszu i informacji dodatkowej oraz Bilansu z wykonania budżetu jednostki samorządu terytorialnego.

Sprawozdanie finansowe dla jednostek nadrzędnych albo zarządów jednostek samorządu terytorialnego

Z 31 marca 2022 r. na 30 kwietnia 2022 r. (tj. o 30 dni) przedłużono termin przekazania sprawozdań finansowych przez kierowników jednostek, w tym jednostek obsługujących, odpowiednio jednostkom nadrzędnym albo zarządom jednostek samorządu terytorialnego.

Sprawozdania finansowe w postaci dokumentu elektronicznego dla RIO

Z 30 kwietnia 2022 r. na 30 maja 2022 r. (tj. o 30 dni) przedłużono termin przekazania przez zarząd jednostki samorządu terytorialnego sprawozdania finansowego w postaci dokumentu elektronicznego do regionalnej izby obrachunkowej. Sprawozdanie to składa się z:

1) bilansu z wykonania budżetu jednostki samorządu terytorialnego;

Dalszy ciąg materiału pod wideo

2) łącznego bilansu obejmującego dane wynikające z bilansów samorządowych jednostek budżetowych i samorządowych zakładów budżetowych,

3) łącznego rachunku zysków i strat obejmującego dane wynikające z rachunków zysków i strat samorządowych jednostek budżetowych i samorządowych zakładów budżetowych,

4) łącznego zestawienia zmian w funduszu obejmującego dane wynikające z zestawień zmian w funduszu samorządowych jednostek budżetowych i samorządowych zakładów budżetowych.

Skonsolidowany bilans jednostki samorządu terytorialnego w postaci dokumentu elektronicznego dla RIO

Z 30 czerwca 2022 r. na 30 lipca 2022 r. (tj. o 30 dni) przedłużono termin przekazania przez zarząd jednostki samorządu terytorialnego skonsolidowanego bilansu jednostki samorządu terytorialnego w postaci dokumentu elektronicznego do regionalnej izby obrachunkowej.

Termin publikacji z BIP

Z 10 maja 2022 r. na 9 czerwca 2022 r. (tj. o 30 dni) przedłużono termin publikacji w Biuletynie Informacji Publicznej jednostki sporządzającej sprawozdanie - sprawozdania finansowego, o którym mowa w § 34 ust. 1 oraz §27 ust. 1 i 4 rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów w sprawie rachunkowości oraz planów kont dla budżetu państwa, budżetów jednostek samorządu terytorialnego, jednostek budżetowych, samorządowych zakładów budżetowych, państwowych funduszy celowych oraz państwowych jednostek budżetowych mających siedzibę poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej.

Sprawozdanie opisowe z wykonania budżetu za 2021 rok oraz sprawozdanie finansowego

Ponadto wydłużeniu o 30 dni uległy również terminy wynikające z art. 267 ust.1 i 3 oraz 270 ust. 1 i 4 ustawy o finansach publicznych związane z przedłożeniem sprawozdania opisowego z wykonania budżetu za 2021 rok oraz sprawozdania finansowego j.s.t. organowi stanowiącemu j.s.t. oraz jego rozpatrzeniem i zatwierdzeniem.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Źródło zewnętrzne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Księgowość budżetowa
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Od 1 kwietnia 2024 r. 128 799 zł jednorazowego odszkodowania i 1431 zł za procent uszczerbku na zdrowiu [wypadki przy pracy]

  Monitor Polski: obwieszczenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w sprawie wysokości kwot jednorazowych odszkodowań z tytułu wypadku przy pracy lub choroby zawodowej, które będą obowiązywały od 1 kwietnia 2024 r. do 31 marca 2025 r.

  Od 1 marca świadczenie wyniesie 336,36 zł. Ważniejsze, ze Senat chce objąć nim samorządowców sprzed 1990 r.

  Skrócenie do 7 lat okresu pełnienia funkcji sołtysa uprawniającego do otrzymania świadczenia i przyznanie świadczeń dla sołtysów pełniących funkcję przed 1990

  Każda pensja w budżetówce ma być wyższa o 20% (i więcej) od pensji minimalnej dla "wszystkich". Na dziś 5090 zł. Tego chcą związkowcy

  Pensja minimalna w budżetówce ma być wyższa o 20% od pensji minimalnej dla "wszystkich". Tego chcą związkowcy ze "Związkowa Alternatywa".

  Trzeba określić maksymalny poziom wynagrodzeń zasadniczych pracowników

  W regulaminach wynagrodzenie zasadnicze ustala się dla danego stanowiska pracy widełkowo – z podaniem kwoty minimalnej i maksymalnej.

  REKLAMA

  Nauczycielskie świadczenia kompensacyjne to odpowiednik emerytur pomostowych. Ile osób je pobiera?

  W grudniu 2023 r. świadczenia kompensacyjne pobierało 13,1 tys. osób, a przeciętna wysokość "kompensówki" wynosiła 3617,29 zł. Tak wynika z danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

  Nowe Standardy - Global Internal Audit Standards™

  Nowe Standardy mówią jasno – jako audytorzy jesteśmy częścią organizacji, i – oczywiście zachowując pełen obiektywizm – pomagamy jej osiągnąć właściwe cele.

  Roczne sprawozdanie o udzielonych zamówieniach a likwidacja gminnej jednostki budżetowej

  Na jakim podmiocie ciąży obowiązek złożenia rocznego sprawozdania o udzielonych zamówieniach w przypadku likwidacji gminnej jednostki budżetowej?

  Ustawa budżetowa na 2024 rok bez poprawek Senatu. Trafi teraz do podpisu Prezydenta

  Prezydent RP może podpisać ustawę budżetową, ewentualnie - zwrócić się do Trybunału Konstytucyjnego o ocenę zgodności jej zapisów z ustawą zasadniczą.;

  REKLAMA

  Samorządy mogą odetchnąć – w 2024 roku nie będzie obowiązkowego KSeF

  Wdrożenie KSeF budzi wiele emocji, a szczególnie dużo jest ich w jednostkach budżetowych objętych centralizacją. Z uwagi na ich szczególną strukturę, wdrożenie KSeF wiązałoby się w ich przypadku z jeszcze większymi komplikacjami, niż u pozostałych podatników.

  To już ostatni dzień na złożenie części A sprawozdania SP-1. Sprawdź czy wiesz jakie dane w nim wykazać.

  Sprawozdanie SP-1, czyli sprawozdanie w zakresie podatku od nieruchomości, podatku rolnego i podatku leśnego na stałe weszło do katalogu sprawozdawczości budżetowej. Trzeba poświęcić mu uwagę dwa razy w roku. Po raz pierwszy już w styczniu, bo wójt, burmistrz lub prezydent miasta, jako organy podatkowe właściwe w sprawach podatku od nieruchomości, podatku rolnego oraz podatku leśnego mają obowiązek złożyć część A sprawozdania w terminie do 10 stycznia.

  REKLAMA