REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak zaksięgować zapłatę w systemie PayU

Jak zaksięgować zapłatę w systemie PayU
Jak zaksięgować zapłatę w systemie PayU

REKLAMA

REKLAMA

Jednostka budżetowa dokonała zakupu materiałów na potrzeby jednostki za pośrednictwem portalu Allegro od trzech różnych dostawców. Płatności dokonano na portalu Allegro poprzez system PayU. Na potwierdzenie tej transakcji został wygenerowany jeden wspólny przelew. Faktury otrzymano od trzech dostawców, zgodnie z zamówieniem, na których jest informacja "zapłacono przelewem PayU". Jak należy zaksięgować takie operacje? Czy w państwowej jednostce budżetowej jest możliwość zakupu w tej formie?

REKLAMA

Jak zaksięgować zapłatę w systemie PayU

System PayU to jedna z najbardziej popularnych form szybkich płatności internetowych. Przy przelewie tradycyjnym należy ręcznie wprowadzać dane sprzedawcy i czekać, aż przelew zostanie zaksięgowany na jego rachunku. Proces płatności w systemie PayU jest znacznie łatwiejszy. Kiedy wybierzemy towar i sposób wysyłki, przystępujemy do płatności. Po wybraniu opcji PayU zostaniemy przeniesieni do strony, na której będziemy mogli wybrać bank, który zrealizuje transakcję. Po kliknięciu w ikonę wybranego banku przeniesiemy się na stronę logowania w serwisie internetowym lub mobilnym tej instytucji. Po zalogowaniu się do naszego konta pokaże się wypełniony formularz, zawierający niezbędne dane, potrzebne do wykonania przelewu. Zatwierdzamy płatność na zasadach obowiązujących przy dokonywaniu płatności w naszym banku. Po zrealizowaniu transakcji zostaniemy automatycznie wylogowani z naszego konta bankowego i przeniesieni na stronę sklepu, w którym dokonaliśmy zakupów.

Co do zasady można dokonywać płatności w systemie PayU, jeżeli pozwolą na to możliwości techniczne i nadane nam uprawnienia naszego banku do wykonania takiej płatności.

Należy jednak pamiętać, że zanim dojdzie do płacenia za konkretny towar lub usługę, należy przeprowadzić postępowanie w sprawie zamówienia, zgodne z procedurami obowiązującymi w jednostce lub procedurami dotyczącymi zamówień publicznych.

 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

(…)

Irena Bruszewska

Artykuł pochodzi z kompleksowej bazy wiedzy INFORLEX. Szukasz wiarygodnych aktualności, porad i artykułów dotyczących zmian w prawie i podatkach, komentarzy ekspertów oraz indywidualnego doradztwa? INFORLEX jest dla Ciebie! Zyskaj bezpłatny dostęp do INFORLEX >>

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Księgowość budżetowa
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dni wolne od pracy w drugiej połowie 2024 roku i w 2025 r. [KALENDARZ — DŁUGIE WEEKENDY]

W 2024 r. uwzględniając wszystkie dni wolne i weekendy wypada 115 dni wolnych od pracy. Sprawdź, kiedy przypadają długie weekendy w drugiej połowie 2024 r. Możesz już także wstępnie zaplanować wolne w 2025 r.

Trwają wypłaty dodatkowych pieniędzy dla nauczycieli. Kwota jest niemała, bo ponad 2000 zł, ale trzeba od niej zapłacić podatek.

Trwają wypłaty dodatkowych pieniędzy dla nauczycieli. Kwota jest niemała, bo ponad 2000 zł, jednak świadczenie urlopowe nie jest świadczeniem socjalnym, a więc trzeba je opodatkować. Na konta trafi więc o 12 proc. mniej.

Zbliża się termin złożenia sprawozdania SP-1. Kto musi je złożyć i co w nim wykazać? To ważne m.in. dla podatku od nieruchomości.

Jest coraz mniej czasu na złożenie części B sprawozdania SP-1. Czy wiesz, kto musi je złożyć, do kiedy i co w nim wykazać? Przepisy jasno to regulują, ale w praktyce pojawiają się problemy.

Kogo można zgłosić do swojego ubezpieczenia? Katalog jest dość szeroki

Ubezpieczony, który ma niepracujących bliskich może ich zgłosić ich do własnego ubezpieczenia zdrowotnego, aby mogli bezpłatnie korzystać z opieki zdrowotnej jako członkowie rodziny. Za bliskich nie płaci się składki na ubezpieczenie zdrowotne. Pamiętajmy też, że nie tylko dziecko można głosić do swojego ubezpieczenia zdrowotnego

REKLAMA

Kiedy ZUS wypłaci zasiłek chorobowy?

Kiedy zasiłki chorobowe wypłaca ZUS, a kiedy pracodawca? W jakim terminie? Gdzie można znaleźć wystawione przez lekarza elektroniczne zwolnienie lekarskie? Czy trzeba składać wniosek o zasiłek?

Ważne dla samorządów terminy w sprawozdawczości na III kwartał 2024 r.

Jakie są najważniejsze nadchodzące terminy w sprawozdawczości i kogo dotyczą? Prezentujemy przydatne zestawienie.

Dla kogo nauczycielskie świadczenie kompensacyjne?

Aby nauczyciel mógł otrzymać emeryturę przed osiągnięciem powszechnego wieku emerytalnego, musi spełnić określone warunki. Jakie? Co warto wiedzieć o nauczycielskim świadczeniu kompensacyjnym?

Podwyżki w ochronie zdrowia od 1 lipca 2024 roku. Komu się należą i jak je obliczyć?

Jak co roku 1 lipca, podmioty lecznicze mają obwiązek podwyższenia wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników ochrony zdrowia. Większe wynagrodzenie otrzymają m.in. pielęgniarki, lekarze, opiekunowie medyczni, ale także „nowe” zawody medyczne jak asystentki stomatologiczne oraz higienistki stomatologiczne.

REKLAMA

Wymiar czasu pracy osoby zatrudnionej na zastępstwo

Czy wymiar etatu w umowie na zastępstwo może być mniejszy niż ten, w którym pracował pracownik zastępowany? Co warto wiedzieć o umowie na zastępstwo?

Podwójna składka zdrowotna pracującego emeryta. Czy będą zmiany?

Ministerstwo Zdrowia udzieliło odpowiedzi na interpelację poselską w sprawie podwójnej składki zdrowotnej pracujących emerytów. Co z niej wynika? Jakie są aktualne przepisy?

REKLAMA