| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Rachunkowość budżetowa > Klasyfikacja > Darmowa pomoc prawna 2016 - klasyfikacja wydatków

Darmowa pomoc prawna 2016 - klasyfikacja wydatków

Dostęp do nieodpłatnej pomocy prawnej zostanie zapewniony od stycznia 2016 r. W jakim rozdziale powinno się klasyfikować wydatki związane z udzielaniem nieodpłatnej pomocy prawnej?

Klasyfikacja wydatków związanych z nieodpłatną pomocą prawną

W Dzienniku Ustaw z dnia 27 listopada 2015 r. pod pozycją nr 1978 zostało opublikowane Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 12 listopada 2015 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowej klasyfikacji dochodów, wydatków, przychodów i rozchodów oraz środków pochodzących ze źródeł zagranicznych, które m.in. w rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 2 marca 2010 r. w sprawie szczegółowej klasyfikacji dochodów, wydatków, przychodów i rozchodów oraz środków pochodzących ze źródeł zagranicznych (Dz. U. z 2014 r. poz. 1053, z późn. zm.) w załączniku nr 2 do rozporządzenia wprowadza w dziale „755 – Wymiar sprawiedliwości” dodaje rozdział 75515 w brzmieniu: „75515 Nieodpłatna pomoc prawna”. 

Redakcja poleca: Ustawa o rachunkowości z komentarzem do zmian (książka)

W ramach tego rozdziału powinny być klasyfikowane wydatki związane z udzielaniem nieodpłatnej pomocy prawnej.

Źródło: darmowapomocprawna.ms.gov.pl

Polecamy w INFORRB

Czy zwrot nienależnie pobranego świadczenia należy powiększyć o odsetki

Czy wpłaty za specjalistyczne usługi opiekuńcze stanowią dochody budżetu państwa czy dochody własne JST

Czy wydatki poniesione przez szkołę na uporządkowanie dokumentacji księgowej jednostki przez biegłego rewidenta stanowią wydatki strukturalne

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

Kadry i płace 2019

reklama

Ostatnio na forum

ANGIELSKI DLA KSIĘGOWYCH

Eksperci portalu infor.pl

Accreo

Accreo to firma doradcza, oferująca usługi dedykowane przedsiębiorstwom i klientom indywidualnym w zakresie doradztwa podatkowego i prawnego, business restructuringu oraz doradztwa europejskiego przede wszystkim w obszarze pozyskiwania dotacji i funduszy unijnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »