reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Wiadomości > Zmiany w Służbie Ochrony Państwa 2018 r.

Zmiany w Służbie Ochrony Państwa 2018 r.

Prezydent podpisał ustawę z dnia 20 lipca 2018 r. o zmianie ustawy o Służbie Ochrony Państwa. Komendant Służby Ochrony Państwa zyskał nowe uprawnienia.

Podstawowym celem ustawy jest wprowadzenie zmian w przepisach ustawy z dnia 8 grudnia 2017 r. o Służbie Ochrony Państwa (Dz. U. z 2018 r. poz. 138, 650 i 730), zmierzających do uelastycznienia systemu dodatków, stanowiących jeden z elementów systemu uposażeń funkcjonariuszy, przez wskazanie łącznego limitu ich wysokości - 75% uposażenia zasadniczego - niezależnie od rodzaju dodatku.

Ustawa wprowadza roczny termin, w miejsce dotychczasowego sześciomiesięcznego, dla określenia wysokości dodatku specjalnego dla funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa. Nowelizacja modyfikuje ogólnego poziom limitu wydatków przeznaczanych na funkcjonowanie Służby Ochrony Państwa. W latach 2018–2027 maksymalny limit wydatków budżetu państwa będących skutkiem finansowym ustawy będzie wynosił 3 673 180 tys. zł.

Zobacz: Kadry i płace

Ustawa zawiera także przepis obligujący Komendanta Służby Ochrony Państwa i ministra właściwego do spraw wewnętrznych, do ustalenia w terminie do dnia 31 sierpnia 2018 r. wysokości dodatku specjalnego w sposób określony przepisami niniejszej nowelizacji, na okres od dnia 1 września 2018 r. do dnia 31 lipca 2019 r.

Ponowne ustalenie wysokości dodatku specjalnego nie jest wymagane w sytuacji, gdy wysokość dodatku specjalnego nie ulega zmianie.

Ustawa wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Źródło: http://www.prezydent.pl

reklama

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Kadry i płace 2021

reklama

Ostatnio na forum

reklama

URLOPY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Pamela Opoczka

Adwokat Krakowskiej Izby Adwokackiej

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama