reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Wiadomości > Uchwały w sprawie wieloletniej prognozy finansowej na 2014 rok

Uchwały w sprawie wieloletniej prognozy finansowej na 2014 rok

Uchwały w sprawie wieloletniej prognozy finansowej na 2014 rok i na lata następne jednostki samorządu terytorialnego powinny przekazać do RIO do badania nadzorczego wyłącznie w formie elektronicznej.

Jak przypomina Regionalna Izba Obrachunkowa w Zielonej Górze, zgodnie z § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 10 stycznia 2013 r. w sprawie wieloletniej prognozy finansowej jednostki samorządu terytorialnego (Dz.U. z 2013 r. poz. 86 ze zm.) zarówno projekt uchwały, jak i uchwały oraz zarządzenia w sprawie wieloletniej prognozy finansowej jednostka samorządu terytorialnego zobowiązana jest przekazać do Regionalnej Izby Obrachunkowej w formie dokumentu elektronicznego z wykorzystaniem aplikacji wskazanej przez Ministra Finansów, opatrzonego bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy kwalifikowanego certyfikatu.

Tylko w takiej formie wieloletnia prognoza finansowa podlega nadzorowi RIO. 

Izba podkreśla, iż forma papierowa WPF nie jest dokumentem dla potrzeb sprawowanego nadzoru przez Izbę i w związku z tym nie należy jej  przesyłać do RIO.

Źródło: Regionalna Izba Obrachunkowa w Zielonej Górze

Polecamy: Komplet Nowoczesnych Księgowych dla księgowych sfery budżetowej

reklama

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Kadry i płace 2021

reklama

Ostatnio na forum

reklama

URLOPY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Michał Wolny

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama