reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Kadry i płace > Pracownicy służby zdrowia > Podwyżki wynagrodzeń dla lekarzy stażystów od 1 lipca 2020 r.

Podwyżki wynagrodzeń dla lekarzy stażystów od 1 lipca 2020 r.

Ministerstwo Zdrowia przygotowało projekt rozporządzenia, które przewiduje podwyżkę wynagrodzenia zasadniczego lekarzy stażystów. O ile wzrosną wynagrodzenia lekarzy od 1 lipca 2020 r.?

Od 1 lipca 2020 r. wysokość wynagrodzenia zasadniczego lekarzy stażystów wzrośnie z 2700 na 2900 zł brutto – przewiduje projekt rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia, skierowany w czwartek do konsultacji publicznych.

Zmiana rozporządzenia – jak wskazano w uzasadnieniu projektu – wynika z konieczności uwzględnienia przepisów ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych.

Polecamy: VAT w gminach

W ocenie skutków regulacji resort podał, że projekt będzie oddziaływał na grupę ok. 68 tys. stażystów. Prognozy – jak wyjaśniono – odnośnie liczby absolwentów kierunku lekarskiego i lekarsko-dentystycznego w latach 2020-2029 oparte są na danych o przyznanych limitach dla uczelni medycznych w latach 2011/2012-2019/2020 dla kierunku lekarskiego i lekarsko-dentystycznego.

Osoby, które ukończą wydziały medyczne to osoby, które – jak wskazano – potencjalnie podejdą do realizacji stażu podyplomowego.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

PAP

Zdjęcia

Podwyżki wynagrodzeń dla lekarzy stażystów od 1 lipca 2020 r. /fot. Fotolia
Podwyżki wynagrodzeń dla lekarzy stażystów od 1 lipca 2020 r. /fot. Fotolia

Ulgi na rozwój i innowacje w PIT i CIT. Zmiany 202141.40 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Kadry i płace 2021

reklama

Ostatnio na forum

reklama

URLOPY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kinga Burcan

Ekspert Kredytowy, Partner Zarządzający w Trinity House & Finance

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama