reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Kadry i płace > Pracownicy oświaty > Czy będą podwyżki dla nauczycieli od września 2020 r.?

Czy będą podwyżki dla nauczycieli od września 2020 r.?

W ustawie budżetowej zaplanowano podwyżki dla nauczycieli od września 2020 r. Problem pojawia się jednak jeśli chodzi o finanse samorządów.

Minister Edukacji Dariusz Piontkowski poinformował, że subwencja oświatowa przekazywana samorządom obejmuje dodatkowe środki na podwyżkę wynagrodzeń nauczycieli od września tego roku.

Od września tego roku płace nauczycieli mają wzrosnąć o 6 proc. W ustawie budżetowej na 2020 r. zwiększono o 100 mln zł subwencję oświatową. Jako drugie źródło finansowania podwyżek wskazano oszczędności wynikające z różnicy między prognozowaną liczbą etatów a danymi rzeczywistymi z Systemu Informacji Oświatowej.

Polecamy: Tarcza antykryzysowa – Samorząd i administracja. Pakiet e-booków

Szef MEN pytany w Telewizji Republika, czy zapowiedziane podwyżki nie są zagrożone, odpowiedział, że w tej chwili samorządy otrzymują subwencje oświatową, w której m.in. naliczane są dodatkowe środki na podwyżkę wynagrodzeń od września tego roku. "Na dzień dzisiejszy mogę tylko powiedzieć, że subwencja przekazywana do samorządów obejmuje tę podwyżkę" - stwierdził Piontkowski.

W zeszłym tygodniu "Dziennik Gazeta Prawna" pisał, że z powodu pandemii samorządy domagają się od rządu zwiększenia subwencji oświatowej tak, aby w całości można było z niej pokryć wzrost wynagrodzeń dla nauczycieli. Zdaniem samorządów bez dodatkowych środków trudno będzie im zrealizować ustawowe obowiązki.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Kadry i płace 2021

reklama

Ostatnio na forum

reklama

URLOPY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Robert Nogacki

radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama