| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Wiadomości > Prawidłowe wykazywanie danych w sprawozdaniu budżetowym Rb-27ZZ

Prawidłowe wykazywanie danych w sprawozdaniu budżetowym Rb-27ZZ

Samorządowa jednostka budżetowa realizuje w imieniu jednostki samorządu terytorialnego (gmina) zadania z zakresu administracji rządowej dotyczące pobierania dochodów na rzecz budżetu państwa. W związku z tym jednostka budżetowa sporządza i przekazuje gminie sprawozdanie Rb-27ZZ. Skarbik gminy nakazał jednostce wypełniać w sprawozdaniu jednostkowym Rb-27ZZ dane w zakresie dochodów potrąconych na rzecz jednostek samorządu terytorialnego i dochodów przekazanych - wyłącznie w części należnych budżetowi państwa. Celem jego dyspozycji była konsolidacja danych ze wszystkich podległych jednostek organizacyjnych gminy, które sporządzają te sprawozdania w celu utworzenia zbiorczego sprawozdania Rb-27ZZ. Nadmienić należy, że podział dochodów odbywa się na szczeblu jednostki organizacyjnej, a podzielone dochody są odprowadzane na rachunek gminy. Mamy wątpliwości, czy taki nakaz skarbnika gminy jest prawidłowy pod względem przepisów prawa.

Odpowiedź: Wątpliwości samorządowej jednostki budżetowej co do chybionej dyspozycji wydanej przez skarbnika gminy są słuszne. Dyspozycja skarbnika jest niezgodna z obowiązującymi przepisami rozporządzenia o sprawozdawczości budżetowej w zakresie wytycznych do sporządzania kwartalnego sprawozdania budżetowego Rb-27ZZ.

Przeczytaj w INFORLEX.PL Administracja cały artykuł:

Prawidłowe wykazywanie danych w sprawozdaniu budżetowym Rb-27ZZ

Przeczytaj uzasadnienie odpowiedzi.

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

Kadry i płace 2019

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Sponsorowany

URLOPY

Eksperci portalu infor.pl

PROMAG S.A.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »