reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Wiadomości > Aktywizacja bezrobotnych 2017 r. - Warmia i Mazury

Aktywizacja bezrobotnych 2017 r. - Warmia i Mazury

Dyrektorzy urzędów pracy mają mieć większą swobodę w podejmowaniu pilnych kwestii związanych z rynkiem pracy. Zmiana przepisów ma na celu ułatwienie aktywizacji bezrobotnych.

Sekretarz stanu Stanisław Szwed spotkał się 11 kwietnia z pracownikami urzędów pracy z Warmii i Mazur. Mówił m.in. o planach, związanych z przygotowywaną w MRPiPS nowelizacją ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.

- Chcemy w Ministerstwie przygotować nową ustawę, tak, by pomoc była bardziej skuteczna i efektywna. Przeznaczamy znaczne środki na aktywne formy zwalczania bezrobocia, w skali kraju w tym roku to 6 mld 600 tys. zł, na Warmii i Mazurach 186 mln zł. Ważne jest, by środki były dobrze wykorzystane. Z jednej strony by osoby, które są w zasobach bezrobotnych aktywizować, a z drugiej, by tam, gdzie jest wyższe bezrobocie, przeznaczać większą pomoc, dającą możliwość tworzenia stałych i długotrwałych miejsc pracy - powiedział w Olsztynie wiceminister Szwed.

Zobacz również: Kadry i płace

Nowe zapisy mają dać większą samodzielność dyrektorom urzędów pracy, by mogli sami podejmować decyzje rozwiązujące pilne kwestie na miejscowym rynku pracy. Zdaniem wiceministra Szweda nie stoi to w sprzeczności z planami podporządkowania urzędów administracji rządowej. - Nie przywracamy Krajowego Urzędu Pracy, ale chcemy wprowadzić nadzór ministerstwa nad powiatowymi i wojewódzkimi urzędami pracy wyjaśniał wiceminister. Podobne rozwiązania obowiązują w większości państw Unii Europejskiej. Zmiany mogą wejść w życie od 1 stycznia 2018 r.

Wiceminister Szwed zapowiedział też likwidację profilowania bezrobotnych i zniesienie limitów wiekowych dla bezrobotnych w programach aktywizujących osoby bez pracy. Zwrócił także uwagę na konieczność lepszego przygotowania absolwentów szkół branżowych do wejścia na rynek pracy, dzięki środkom z Funduszu Pracy.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Zdjęcia

Aktywizacja bezrobotnych 2017 r. - Warmia i Mazury./ fot. Fotolia
Aktywizacja bezrobotnych 2017 r. - Warmia i Mazury./ fot. Fotolia

Nowoczesne biuro rachunkowe. Organizacja. Renoma. Odpowiedzialność. Współpraca z Klientem79.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Kadry i płace 2021

reklama

Ostatnio na forum

reklama

URLOPY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Juszczyk

doradca podatkowy w firmie inFakt

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama