reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Wiadomości > Kiedy podmiot reprezentujący Skarb Państwa musi uzyskać opinię prawną Prokuratorii Generalnej RP?

Kiedy podmiot reprezentujący Skarb Państwa musi uzyskać opinię prawną Prokuratorii Generalnej RP?

Zmieniły się przepisy ustawy o Prokuratorii Generalnej RP. Dla podmiotów, które reprezentują Skarb Państwa oznacza to, że będą musiały uzyskać opinię prawną Prokuratorii Generalnej RP o projektach umów, ugód jak również jednostronnych czynności prawnych dokonywanych przez Skarb Państwa, jeżeli wartość przedmiotu czynności prawnej przekracza kwotę 100 000 000 zł.

Zamawiający zaliczający się do grupy wyżej wskazanych podmiotów, udzielający zamówień na podstawie ustawy - Prawo zamówień publicznych, jeżeli wartość przedmiotu zamówienia przekracza kwotę 100 000 000 zł, są zobowiązani  przedłożyć Prokuratorii Generalnej RP wniosek o wydanie opinii prawnej w przedmiocie wzoru umowy, istotnych postanowień umowy, ogólnych warunków umowy lub projektu umowy nie później niż na 15 dni, a w uzgodnieniu z Prezesem Prokuratorii Generalnej RP nie później niż na 4 dni, przed planowanym udostępnieniem specyfikacji istotnych warunków zamówienia albo zawarciem umowy, w przypadku gdy sporządzenie specyfikacji istotnych warunków zamówienia nie jest wymagane.

Zobacz: Zamówienia publiczne

(Por. art. 18 ust.1 i 2 uPGRP)

Ponadto, zamawiający zaliczający się do grupy podmiotów, o której mowa wyżej, od 1 lipca br. są zobowiązani uzyskać opinię prawną Prokuratorii Generalnej RP w przedmiocie projektu:

1)   umowy o doradztwo prawne, jeżeli wysokość wynagrodzenia przewidzianego łącznie za świadczone usługi przekracza kwotę 500 000 zł netto, w stosunku rocznym;

2)   zmiany umowy o doradztwo prawne podwyższającej wynagrodzenie do kwoty przekraczającej kwotę, o której mowa w pkt 1;

3)   umowy o doradztwo prawne, w której maksymalna wysokość wynagrodzenia nie jest określona.

Wniosek o wydanie takiej opinii prawnej powinien być przedłożony Prokuratorii Generalnej RP nie później niż na 15 dni, a w uzgodnieniu z Prezesem Prokuratorii Generalnej RP nie później niż na 4 dni, przed planowanym zawarciem umowy.

(Por. art. 20 ust. 1 i 3 uPGRP).

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Aktualizacja: 13.07.2017

Źródło:

Urząd Zamówień Publicznych

Zdjęcia

Kiedy podmiot reprezentujący Skarb Państwa musi uzyskać opinię prawną Prokuratorii Generalnej RP?/ fot. Shutterstock
Kiedy podmiot reprezentujący Skarb Państwa musi uzyskać opinię prawną Prokuratorii Generalnej RP?/ fot. Shutterstock

Klasyfikacja Budżetowa 2021129.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Kadry i płace 2020

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

URLOPY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

dr Radek Rafał Wasilewski

doktor nauk prawnych, radca prawny prowadzący w Szczecinie kancelarię prawną Kancelaria Radcy Prawnego dr Radek Rafał Wasilewski (www.radcawasilewski.pl)

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama