REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Program inwestycyjny dla szpitali powiatowych [7 mld zł do 2029 r.]

Program inwestycyjny modernizacji podmiotów leczniczych
Program inwestycyjny modernizacji podmiotów leczniczych

REKLAMA

REKLAMA

Rząd przyjął uchwałę dotyczącą ustanowienia „Programu inwestycyjnego modernizacji podmiotów leczniczych”, w ramach którego wspierane będą inwestycje związane ze zwiększeniem „bazy łóżkowej opieki długoterminowej i geriatrycznej oraz wymianę łóżek szpitalnych, a także wsparcie infrastruktury ratownictwa medycznego”.

Co to jest „Program inwestycyjny modernizacji podmiotów leczniczych”?

Rząd zdecydował o utworzeniu programu inwestycyjnego dla podmiotów leczniczych skierowanego m.in. do szpitali powiatowych. W ramach projektu, do 2029 roku około 7 mld zł trafi do szpitali na rozwój i modernizację opieki długoterminowej, oddziałów geriatrycznych i ratownictwa medycznego.

REKLAMA

Co sfinansuje „Program inwestycyjny modernizacji podmiotów leczniczych”?

REKLAMA

W programie planowana jest modernizacja i doposażenie 177 podmiotów leczniczych świadczących opiekę długoterminową oraz 60 podmiotów leczniczych, które udzielają świadczeń w zakresie geriatrii. W ramach programu zostanie zwiększona baza łóżkowa. Powstanie 15 tysięcy dodatkowych miejsc na oddziałach opieki długoterminowej i tysiąc na oddziałach geriatrycznych.

„Program zapewni finansowanie pilnych działań, które mają na celu modernizację infrastruktury budowlanej oraz systematyczne uzupełnianie i wymianę zużytej oraz wyeksploatowanej bazy sprzętowej podmiotów leczniczych. Przyczyni się to do zwiększenia dostępności i podniesienia jakości świadczonych usług medycznych, a także poprawę komfortu pacjentów” – poinformowano w komunikacie KPRM.

Rząd planuje zmianę profilu działalności szpitali

„Projektowane dostosowanie infrastruktury będzie związane z koniecznością zmiany profilu działalności podmiotu leczniczego, w części lub w całości, w sposób który nie ograniczy dostępności świadczeń zdrowotnych dla pacjentów ani nie obniży jakości udzielanych świadczeń. Zmiana profilu przyczyni się do zwiększenia efektywności poszczególnych podmiotów w systemie ochrony zdrowia” – czytamy w projekcie założeń do uchwały.

Kiedy będzie realizowany „Program inwestycyjny modernizacji podmiotów leczniczych”?

Program ma być realizowany w latach 2022 -2029, a ogólna pula środków przeznaczonych na jego sfinansowanie to prawie 7 mld zł. Z funduszy tych będzie można m.in. zmodernizować szpitalne oddziały ratunkowe, wybudować lub rozbudować lotniska i lądowiska oraz zakupić ambulanse wraz z wyposażeniem.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Księgowość budżetowa
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Kaucja to 50 groszy. Bo łatwo zapamiętać. Butelki ze szkła i plastiku oraz metalowe puszki [projekt rozporządzenia]

  Kaucja za butelki plastikowe do 3 litrów i szklane do 1,5 litra oraz za puszki do 1 litra wyniesie 50 gr. Tak zapisano w projekcie rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska. 

  PIP: Obowiązki i prawa pracownika w zakresie bhp [zestawienie]
  Podstawowym obowiązkiem pracownika określonym w art. 211 Kodeksu pracy jest przestrzeganie przepisów i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.
  Osoby niepełnosprawne, PFRON i JST: 33 696 zł i 37 000 zł na dofinansowania w 2024 r. Podwyżka o 1000 zł jeszcze w 2023 r. [WTZ i ZAZ]

  Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekt nowelizacji rozporządzenie w sprawie algorytmu przekazywania środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych samorządom wojewódzkim i powiatowym. 

  Jak wdrożyć KSeF w sektorze finansów publicznych?

  Od 1 lipca 2024 r. jednostki  sektora finansów publicznych będą miały obowiązek korzystania z Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). Jakie działania powinny zostać podjęte przez te jednostki, aby wdrożenie przebiegło szybko i bezproblemowo? Czy KSeF będzie musiał być stosowany w każdej jednostce? Kto powinien wystąpić o nadanie uprawnień w KSeF w przypadku jednostek scentralizowanych o skomplikowanej strukturze? Na te i inne pytanie odpowiedzi udzielają eksperci w publikacji  "KSeF. Wdrożenie w sektorze finansów publicznych".

  REKLAMA

  ZUS: Przy kontrolach zasiłków i zwolnień korzystamy z donosów od sąsiadów i rodziny. Sprawdzamy zlecenia obok etatu

  ZUS sprawdza też, czy osoba pobierająca chorobowe wykonuje poza etatem zlecenia. Interesuje się prawem do zasiłków.

  Komunikat MRiPS o refundacji zakupu szkieł kontaktowych [od 17 listopada 2023 r.]

  W Dzienniku Ustaw pod poz. 2367 zostało opublikowane rozporządzenie w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe. Rozporządzenie weszło w życie 17 listopada 2023 r.

  Emerytury: brak waloryzacji. I emerytura niższa o 300 zł

  Nie milkną echa środowego wyroku Trybunału Konstytucyjnego o emeryturach. 

  Ministerstwo Cyfryzacji: Krytyczne tygodnie przed e-Doręczeniami [wywiad]

  10 grudnia wchodzi dla podmiotów publicznych obowiązek korzystania z doręczeń elektronicznych. Przed nami krytyczne tygodnie; to ostatni moment, żeby jeszcze raz dokonać przeglądu procedur w urzędzie i sprawdzić, czy na pewno wszystko jest dopięte na ostatni guzik - mówi w rozmowie z Serwisem Samorządowym Dyrektor Departamentu Usług Cyfrowych w Ministerstwie Cyfryzacji Maciej Górski.

  REKLAMA

  Zapowiedzi: Będzie projekt ustawy dla 150 000 pracowników pomocy społecznej

  Chcemy przedstawić projekt ustawy o pracownikach pomocy społecznej; będziemy starali się go tak pilotować, aby ustawa została przyjęta i wdrożona w życie - powiedziała w czwartek szefowa MRiPS Marlena Maląg. Podkreśliła, że projekt dotyczy wsparcia finansowego dla pracowników służb społecznych.

   

  Jak przyznać dodatek specjalny pracownikowi samorządowemu [RIO]

  Regionalna Izba Obrachunkowa przypomina, że przyznanie dodatku pracownikowi samorządowemu wymaga uzasadnienia i nie jest to świadczenie stałe. 

  REKLAMA