REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Program inwestycyjny dla szpitali powiatowych [7 mld zł do 2029 r.]

Program inwestycyjny modernizacji podmiotów leczniczych
Program inwestycyjny modernizacji podmiotów leczniczych

REKLAMA

REKLAMA

Rząd przyjął uchwałę dotyczącą ustanowienia „Programu inwestycyjnego modernizacji podmiotów leczniczych”, w ramach którego wspierane będą inwestycje związane ze zwiększeniem „bazy łóżkowej opieki długoterminowej i geriatrycznej oraz wymianę łóżek szpitalnych, a także wsparcie infrastruktury ratownictwa medycznego”.

Co to jest „Program inwestycyjny modernizacji podmiotów leczniczych”?

Rząd zdecydował o utworzeniu programu inwestycyjnego dla podmiotów leczniczych skierowanego m.in. do szpitali powiatowych. W ramach projektu, do 2029 roku około 7 mld zł trafi do szpitali na rozwój i modernizację opieki długoterminowej, oddziałów geriatrycznych i ratownictwa medycznego.

REKLAMA

Co sfinansuje „Program inwestycyjny modernizacji podmiotów leczniczych”?

REKLAMA

W programie planowana jest modernizacja i doposażenie 177 podmiotów leczniczych świadczących opiekę długoterminową oraz 60 podmiotów leczniczych, które udzielają świadczeń w zakresie geriatrii. W ramach programu zostanie zwiększona baza łóżkowa. Powstanie 15 tysięcy dodatkowych miejsc na oddziałach opieki długoterminowej i tysiąc na oddziałach geriatrycznych.

„Program zapewni finansowanie pilnych działań, które mają na celu modernizację infrastruktury budowlanej oraz systematyczne uzupełnianie i wymianę zużytej oraz wyeksploatowanej bazy sprzętowej podmiotów leczniczych. Przyczyni się to do zwiększenia dostępności i podniesienia jakości świadczonych usług medycznych, a także poprawę komfortu pacjentów” – poinformowano w komunikacie KPRM.

Rząd planuje zmianę profilu działalności szpitali

„Projektowane dostosowanie infrastruktury będzie związane z koniecznością zmiany profilu działalności podmiotu leczniczego, w części lub w całości, w sposób który nie ograniczy dostępności świadczeń zdrowotnych dla pacjentów ani nie obniży jakości udzielanych świadczeń. Zmiana profilu przyczyni się do zwiększenia efektywności poszczególnych podmiotów w systemie ochrony zdrowia” – czytamy w projekcie założeń do uchwały.

Kiedy będzie realizowany „Program inwestycyjny modernizacji podmiotów leczniczych”?

Program ma być realizowany w latach 2022 -2029, a ogólna pula środków przeznaczonych na jego sfinansowanie to prawie 7 mld zł. Z funduszy tych będzie można m.in. zmodernizować szpitalne oddziały ratunkowe, wybudować lub rozbudować lotniska i lądowiska oraz zakupić ambulanse wraz z wyposażeniem.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Księgowość budżetowa
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wymiar czasu pracy osoby zatrudnionej na zastępstwo

Czy wymiar etatu w umowie na zastępstwo może być mniejszy niż ten, w którym pracował pracownik zastępowany? Co warto wiedzieć o umowie na zastępstwo?

Podwójna składka zdrowotna pracującego emeryta. Czy będą zmiany?

Ministerstwo Zdrowia udzieliło odpowiedzi na interpelację poselską w sprawie podwójnej składki zdrowotnej pracujących emerytów. Co z niej wynika? Jakie są aktualne przepisy?

Wczasy pod gruszą i zwrot za kolonie 2024 r. Dla kogo?

Tzw. wczasy pod gruszą czy zwrot za kolonie to popularne formy dofinansowania, jakie pracodawca może przyznać pracownikom z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych (ZFŚS). Kto może otrzymać takie świadczenia?

Pracownicy budżetówki wściekli. Podwyżek na horyzoncie nie widać

W 2025 roku urzędnikom i służbom mundurowym w Polsce pensje mają wzrosnąć jedynie o 4,1%. Są to dane z dokumentu ministra finansów, do którego dotarł "Dziennik Gazeta Prawna". 

REKLAMA

Ta grupa nie zapłaci PIT od otrzymanych nagród pieniężnych. Sprawdź szczegóły

Nagrody otrzymane przez Powstańców Warszawskich albo ich małżonków w 2024 r., na podstawie uchwały Rady m.st. Warszawy, nie będą opodatkowane podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

Zmiany w klasyfikacji budżetowej. Znamy szczegóły projektu

Przygotowane przez Ministerstwo Finansów rozporządzenie ma dostosować klasyfikację budżetową do ostatnich zmian w prawie. Pojawi się m.in. nowy rozdział „85518 Świadczenie wspierające”. Co jeszcze się zmieni?

Podwyżki wynagrodzeń dla pracowników Służby Więziennej

1 maja 2024 r. weszły w życie dwa nowe rozporządzenia dotyczące uposażeń funkcjonariuszy Służby Więziennej.  Ile aktualnie wynoszą uposażenia zasadnicze i dodatki za stopień? 

Wzrost wynagrodzeń dla pracowników jednostek budżetowych działających w zakresie rolnictwa

Wzrosły stawki wynagrodzenia zasadniczego dla pracowników zatrudnionych w państwowych jednostkach budżetowych działających w zakresie rolnictwa. Chodzi o pracowników Krajowej Stacji Chemiczno-Rolniczej w Warszawie i okręgowych stacji chemiczno-rolniczych oraz Krajowego Centrum Hodowli Zwierząt.

REKLAMA

Podwyżki wynagrodzeń dla pracowników samorządowych kolegiów odwoławczych

Wzrosły minimalne i maksymalne stawki wynagrodzenia zasadniczego pracowników biur samorządowych kolegiów odwoławczych. Ile aktualnie wynoszą? Od kiedy obowiązują nowe przepisy?

Urlop rodzicielski dla ojca w trakcie wychowawczego matki

W jakim terminie należy wykorzystać urlop rodzicielski? Czy ojciec może skorzystać z 9-tygodniowej części takiego urlopu podczas urlopu wychowawczego matki?

REKLAMA