reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Kadry i płace > Pracownicy oświaty > Rekompensata dla nauczyciela z tytułu pracy w szczególnym charakterze

Rekompensata dla nauczyciela z tytułu pracy w szczególnym charakterze

Nauczycielka urodzona w 1959 r. nie spełniła warunków do emerytury nauczycielskiej bez względu na wiek, ani do emerytury z tytułu pracy w szczególnym charakterze. Nie przysługuje jej również emerytura pomostowa. Czy ZUS naliczy nauczycielce dodatek za wykonywanie pracy nauczycielskiej, gdy będzie ona przechodzić na emeryturę po ukończeniu wieku emerytalnego? Jakie dokumenty powinna złożyć w tym celu?

Odpowiedź: Po 2008 r. wiele osób utraciło możliwość skorzystania z wcześniejszej emerytury z tytułu pracy w warunkach szczególnych lub w szczególnym charakterze. Jednak ustawodawca nie zapomniał o osobach, które wykonywały pracę szczególną, a nie spełniły warunków, aby nabyć uprawnienia emerytalne, bo w dniu wejścia w życie ustawy były za młode. Osobom takim za tę pracę w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze przysługuje rekompensata pieniężna. Jedną z grup zawodowych, której w większości przypadków przysługuje rekompensata, są nauczyciele.

Przeczytaj w INFORLEX.PL Administracja cały artykuł: Rekompensata dla nauczyciela z tytułu pracy w szczególnym charakterze

Zapoznaj się z uzasadnieniem odpowiedzi.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Kadry i płace 2021

reklama

Ostatnio na forum

reklama

URLOPY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Myloview.pl

Fachowcy branży designu wnętrzarskiego, postanowili stworzyć miejsce dla użytkowników internetu, które pozwoli na wybór dekoracji ściennej najwyżej jakości - myloview.pl. Platforma artystyczna myloview.pl, to sklep internetowy, który pozwoli Państwu na wyposażenie wnętrz oryginalnymi naklejkami, muralami, fototapetami oraz obrazami.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama