reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Sprawozdawczość > Pozostałe > Zmiany w sprawozdaniach rzeczowo-finansowych z realizacji zadań z zakresu polityki społecznej

Zmiany w sprawozdaniach rzeczowo-finansowych z realizacji zadań z zakresu polityki społecznej

Zmieniają się cztery rozporządzenia dotyczące sprawozdań rzeczowo-finansowych z realizacji zadań z zakresu polityki społecznej. Zmiany dotyczą sprawozdań rzeczowo-finansowych z realizacji zadań z zakresu zasiłków dla opiekunów, świadczeń rodzinnych, świadczenia wychowawczego oraz zadań przewidzianych w ustawie o pomocy społecznej osobom uprawnionym do alimentów.

Zakres zmian: Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wydał 28 września 2017 r. cztery nowe rozporządzenia regulujące zasady i terminy składania sprawozdań rzeczowo-finansowych z zakresu realizacji polityki społecznej państwa.

Są to rozporządzenia:

  1. w sprawie sprawozdań rzeczowo-finansowych z realizacji zadań z zakresu zasiłków dla opiekunów (Dz.U. z 2017 r. Nr 1810),
  2. w sprawie sprawozdań rzeczowo-finansowych z wykonania zadań z zakresu świadczeń rodzinnych (Dz.U. z 2017 r. Nr 1811),
  3. w sprawie sprawozdań rzeczowo-finansowych z realizacji zadań przewidzianych w ustawie o pomocy społecznej osobom uprawnionym do alimentów (Dz.U. z 2017 r. Nr 1812),
  4. w sprawie sprawozdań rzeczowo-finansowych z wykonywania zadań z zakresu świadczenia wychowawczego (Dz.U. z 2017 r. Nr 1810).

Sprawozdania te mają być sporządzane przez organy przyznające i wypłacające świadczenia w systemie teleinformatycznym i przekazywane wojewodom. Ci z kolei mają obowiązek przekazania drogą elektroniczną danych zbiorczych z tych sprawozdań do ministra właściwego ds. rodziny.

Polecamy: Sprawozdawczość budżetowa. Nowe rozporządzenie z komentarzem PREMIUM

Co zmiany przepisów oznaczają dla jednostek: Konieczność wydania tych rozporządzeń wynikała z uchylenia poprzednio obowiązujących przepisów w związku z wejściem w życie ustawy z 7 lipca 2017 r. o zmianie niektórych ustaw związanych z systemami wsparcia rodzin. Przepisy rozporządzeń mają zastosowanie do sprawozdań sporządzanych za okres od września 2017 r. (miesięczne) lub za III kwartał 2017 r. (kwartalne).

Oprac. Izabela Motowilczuk

były wieloletni inspektor kontroli

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Kadry i płace 2020

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

URLOPY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Tax Angels Group Limited

Tax Angels Group Limited to kancelaria podatkowa, tworzona przez zespół doradców wspierających przedsiębiorców w zakresie otwierania firm za granicą, w szczególności w Wielkiej Brytanii i Szkocji.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama