reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Sprawozdawczość > Sprawozdawczość budżetowa > Planowane zmiany w sprawozdawczości budżetowej w 2020 r.

Planowane zmiany w sprawozdawczości budżetowej w 2020 r.

Na etapie projektowym jest rozporządzenie Ministra Finansów, Inwestycji i Rozwoju zmieniające rozporządzenie w sprawie sprawozdawczości budżetowej.

W projekcie zmian planuje się zawarcie rozwiązań:

1) mających na celu dostosowanie przepisów w sprawie sprawozdawczości budżetowej w związku z planowanym utworzeniem od 1 stycznia 2020 r. jednego rachunku wspólnego dla wpłat z tytułu PIT, CIT i VAT oraz określonych pozostałych dochodów niepodatkowych - w konsekwencji utworzenia jednego wspólnego rachunku rozważane jest uchylenie w przepisach o sprawozdawczości budżetowej obowiązku sporządzania i przekazywania sprawozdań Rb-23A o stanie środków na rachunku bankowym o symbolu 222-4, zmiana wzoru sprawozdania Rb-24 o stanie środków na rachunkach bankowych urzędów skarbowych oraz w związku z utworzeniem Centrum Rozliczeniowego zaproponowano odpowiednie przepisy w zakresie zasad, terminów i instrukcji sporządzania przez organy podatkowe sprawozdań Rb-24 i Rb-27 z wykonania planu dochodów budżetowych,

2) umożliwiających prezentowanie danych dotyczących wydatków, które nie wygasają z upływem danego roku budżetowego w sporządzanym za IV kwartały roku budżetowego sprawozdaniu Rb-40 z wykonania, określonego w ustawie budżetowej na dany rok budżetowy, planu finansowego państwowego funduszu celowego/agencji wykonawczej/instytucji gospodarki budżetowej/ZUS - wprowadzenie możliwości prezentowania w sprawozdaniu Rb-40 sporządzanym za IV kwartały roku budżetowego danych dotyczących wydatków niewygasających z upływem danego roku budżetowego,

3) obejmujących uaktualnienie katalogu symboli identyfikujących państwowe fundusze celowe dla celów sprawozdawczości budżetowej - wprowadzenie symbolu dla nowo utworzonego Funduszu Dostępności.

Na bieżąco śledzimy postępujące prace nad przygotowywaniem projektu rozporządzenia zmieniającego sprawozdawczość budżetową. Zmiany te opiszemy już w 2020 r. na łamach Poradnika po ich zatwierdzeniu i opublikowaniu.

Oprac. Malgorzata Majewska

red. naczelny PRB

Małgorzata Majewska

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Kadry i płace 2021

reklama

Ostatnio na forum

reklama

URLOPY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Emilia Markowicz

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama