reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Wiadomości > MZ: podwyżki dla pielęgniarek i położnych nie są zagrożone

MZ: podwyżki dla pielęgniarek i położnych nie są zagrożone

Ministerstwo Zdrowia przekonuje, iż podwyżki dla pielęgniarek i położnych nie są zagrożone. Resort zdrowia podkreśla, iż środowisko zawodowe pielęgniarek i położnych jest zadowolone z ustaleń.

Wyjaśnienia dotyczące doniesień medialnych na temat działań NSZZ „Solidarność” w sprawie podwyżek dla pielęgniarek i położnych

W związku z depeszą Polskiej Agencji Prasowej (z 22 października) na temat skierowania przez NSZZ „Solidarność” wniosku do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie rozporządzeń dotyczących m.in. podwyżek dla pielęgniarek i położnych, zapewniamy, że podwyżki dla tych grup zawodowych nie są zagrożone. 

Zobacz również: E-zwolnienia lekarskie od stycznia 2016 r.

Zarówno przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Lucyna Dargiewicz, prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych Grażyna Rogala-Pawelczyk, jak i środowisko zawodowe z aprobatą przyjęły ustalenia, które są wynikiem wielomiesięcznych negocjacji prowadzonych w Ministerstwie Zdrowia. Cieszymy się z kompromisu, który został osiągnięty bez akcji strajkowych.  

Polecamy: Komplet Zmiany w prawie pracy w 2016 r.

Wygospodarowanie środków potrzebnych do realizacji tego porozumienia było możliwe dzięki wspólnym wysiłkom ministra zdrowia, OZZPiP i NRPiP.

Ze zdumieniem przyjęliśmy informację o działaniach przewodniczącego NSZZ „Solidarność” Piotra Dudy w sprawie porozumienia. Jego postawa jest niezrozumiała – szczególnie mając na uwadze to, że środowisko zawodowe pielęgniarek i położnych jest zadowolone z zawartych ustaleń.

Polecamy codzienne aktualności prawne INFORRB

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

lekarz, lekarze, pielęgniarka, pielęgniarki, zdrowie, medycyna, Fotolia
lekarz, lekarze, pielęgniarka, pielęgniarki, zdrowie, medycyna, Fotolia

Ulgi na rozwój i innowacje w PIT i CIT. Zmiany 202169.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Kadry i płace 2020

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

URLOPY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

TAXWISE Michał Zdyb

TAXWISE Michał Zdyb jest nowoczesną kancelarią doradztwa podatkowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama