REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Przyznawanie dodatków w ostatnim miesiącu pełnienia służby wojskowej [projekt rozporządzenia 2023 r.]

Tomasz Król
prawnik - prawo pracy, cywilne, gospodarcze, administracyjne, podatki, ubezpieczenia społeczne, sektor publiczny
Przyznawanie dodatków w ostatnim miesiącu pełnienia służby wojskowej [projekt rozporządzenia 2023 r.]
Przyznawanie dodatków w ostatnim miesiącu pełnienia służby wojskowej [projekt rozporządzenia 2023 r.]
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Przyznawanie dodatków specjalnego i służbowego w ostatnim miesiącu pełnienia zawodowej służby wojskowej w 2023 r.

Projekt rozporządzenia 2023 r.

Projekt rozporządzenia w sprawie dodatków do uposażenia zasadniczego żołnierzy zawodowych w formacie WORD do ściągnięcia  

REKLAMA

Dodatek specjalny i służbowy dla żołnierzy w 2023 r.

MON zakłada, że w 2023 r.  przyznawanie dodatków specjalnego i służbowego w ostatnim miesiącu pełnienia zawodowej służby wojskowej pozostanie na niezmienionych zasadach.

Żołnierzowi zawodowemu, który otrzymywał dodatek służbowy z różnych tytułów, w ostatnim miesiącu pełnienia służby przyznawać się będzie dodatek specjalny (służbowy) z jednego tytułu w najwyższej wysokości.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

WAŻNE! Przyznanie, w ostatnim miesiącu pełnienia służby wojskowej, otrzymywanego przez żołnierza zawodowego dodatku specjalnego lub służbowego następować będzie w wysokości proporcjonalnej do okresu otrzymywania tj. powyżej 10 lat w wysokości 10/10 otrzymywanego dodatku, natomiast poniżej 10 lat w wysokości x/10 otrzymywanego dodatku, z zastrzeżeniem, że okres powyżej 6 miesięcy zaliczany jest jako pełny rok.

Podobnie odtworzenie, w ostatnim miesiącu pełnienia służby wojskowej, dodatku specjalnego lub służbowego, do którego prawo otrzymywania żołnierz utracił w czasie pełnienia służby wojskowej, następować będzie analogicznie jak wskazano w wysokości proporcjonalnej do okresu otrzymywania.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Księgowość budżetowa
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Podwyżki w ochronie zdrowia od 1 lipca 2024 roku. Komu się należą i jak je obliczyć?

Jak co roku 1 lipca, podmioty lecznicze mają obwiązek podwyższenia wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników ochrony zdrowia. Większe wynagrodzenie otrzymają m.in. pielęgniarki, lekarze, opiekunowie medyczni, ale także „nowe” zawody medyczne jak asystentki stomatologiczne oraz higienistki stomatologiczne.

Wymiar czasu pracy osoby zatrudnionej na zastępstwo

Czy wymiar etatu w umowie na zastępstwo może być mniejszy niż ten, w którym pracował pracownik zastępowany? Co warto wiedzieć o umowie na zastępstwo?

Podwójna składka zdrowotna pracującego emeryta. Czy będą zmiany?

Ministerstwo Zdrowia udzieliło odpowiedzi na interpelację poselską w sprawie podwójnej składki zdrowotnej pracujących emerytów. Co z niej wynika? Jakie są aktualne przepisy?

Wczasy pod gruszą i zwrot za kolonie 2024 r. Dla kogo?

Tzw. wczasy pod gruszą czy zwrot za kolonie to popularne formy dofinansowania, jakie pracodawca może przyznać pracownikom z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych (ZFŚS). Kto może otrzymać takie świadczenia?

REKLAMA

Pracownicy budżetówki wściekli. Podwyżek na horyzoncie nie widać

W 2025 roku urzędnikom i służbom mundurowym w Polsce pensje mają wzrosnąć jedynie o 4,1%. Są to dane z dokumentu ministra finansów, do którego dotarł "Dziennik Gazeta Prawna". 

Ta grupa nie zapłaci PIT od otrzymanych nagród pieniężnych. Sprawdź szczegóły

Nagrody otrzymane przez Powstańców Warszawskich albo ich małżonków w 2024 r., na podstawie uchwały Rady m.st. Warszawy, nie będą opodatkowane podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

Zmiany w klasyfikacji budżetowej. Znamy szczegóły projektu

Przygotowane przez Ministerstwo Finansów rozporządzenie ma dostosować klasyfikację budżetową do ostatnich zmian w prawie. Pojawi się m.in. nowy rozdział „85518 Świadczenie wspierające”. Co jeszcze się zmieni?

Podwyżki wynagrodzeń dla pracowników Służby Więziennej

1 maja 2024 r. weszły w życie dwa nowe rozporządzenia dotyczące uposażeń funkcjonariuszy Służby Więziennej.  Ile aktualnie wynoszą uposażenia zasadnicze i dodatki za stopień? 

REKLAMA

Wzrost wynagrodzeń dla pracowników jednostek budżetowych działających w zakresie rolnictwa

Wzrosły stawki wynagrodzenia zasadniczego dla pracowników zatrudnionych w państwowych jednostkach budżetowych działających w zakresie rolnictwa. Chodzi o pracowników Krajowej Stacji Chemiczno-Rolniczej w Warszawie i okręgowych stacji chemiczno-rolniczych oraz Krajowego Centrum Hodowli Zwierząt.

Podwyżki wynagrodzeń dla pracowników samorządowych kolegiów odwoławczych

Wzrosły minimalne i maksymalne stawki wynagrodzenia zasadniczego pracowników biur samorządowych kolegiów odwoławczych. Ile aktualnie wynoszą? Od kiedy obowiązują nowe przepisy?

REKLAMA