| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość budżetowa > Wiadomości > Udokumentowanie zakupu od rolnika

Udokumentowanie zakupu od rolnika

Jesteśmy jednostką budżetową, nie jesteśmy podatnikiem VAT. Chcemy kupić wiklinę od rolnika, który nie prowadzi działalności gospodarczej. Jak powinien być udokumentowany taki zakup? Czy wystarczy rachunek, na którym będą podane dane naszej jednostki z NIP i dane osobowe rolnika jako sprzedawcy? No i oczywiście nazwa towaru, ilość, cena, termin płatności, numer konta i adnotacja "Wystawca rachunku zwolniony podmiotowo z VAT".

Odpowiedź: Jeżeli są Państwo samorządową jednostką budżetową, nabycie wikliny powinno zostać udokumentowane wystawioną przez macierzystą dla Państwa jednostkę samorządu terytorialnego (względnie przez Państwa w imieniu tej jednostki) fakturą VAT-RR. Natomiast jeżeli są Państwo państwową jednostką budżetową, sprzedaż wikliny powinna zostać przez rolnika udokumentowana rachunkiem.

Przeczytaj w INFORLEX.PL Administracja cały artykuł:

Udokumentowanie zakupu od rolnika

Przeczytaj uzasadnienie odpowiedzi.

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR LEX Administracja

Zdjęcia

Udokumentowanie zakupu od rolnika./ fot. Fotolia
Udokumentowanie zakupu od rolnika./ fot. Fotolia

INFORLEX Oświata209.00 zł

Narzędzia księgowego

POLECANE

Kadry i płace 2019

reklama

Ostatnio na forum

URLOPY

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Zalewski

Łukasz Zalewski ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz studia LL.M. na Wydziale Prawa Uniwersytetu Indiany w Bloomington w USA. Od 2012 r. jest adwokatem w Nowym Jorku, a od 2017 r. w Polsce (obecnie radcą prawnym). W wyborach samorządowych 2018 r. kandyduje do Rady Dzielnicy Wola m.st. Warszawy w okręgu Mirów - Czyste z list KWW Jana Śpiewaka - Wygra Warszawa.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »