| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Temat: ewidencja

Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu ewidencja. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące ewidencja.

Ewidencja rozliczeń budżetu z jednostkami - nieprawidłowości

Aktualizacja: 30.08.2017

Nieprawidłowość: W ewidencji budżetu gminy konta 222 „Rozliczenie dochodów budżetowych” i 223 „Rozliczenie wydatków budżetowych” wykazywały „skumulowane salda” dochodów i wydatków jednostek budżetowych za 2016 r., w kwotach: saldo Wn 222 – 8900,00 zł oznaczające dochody pobrane przez jednostki budżetowe oraz saldo Ma – 89 976 054,00 zł – oznaczające środki przekazane jednostkom na pokrycie ich wydatków. »

Wysokość pogotowia kasowego

Aktualizacja: 16.10.2015

Jak ustalić wysokość pogotowia kasowego? Jak w księgach rachunkowych ująć pobranie środków na pokrycie pogotowia kasowego? »

Ujęcie w księgach rachunkowych gminy zwróconego podatku VAT

Aktualizacja: 08.12.2016

Jak powinna wyglądać klasyfikacja środków przekazanych z urzędu skarbowego tytułem zwrotu podatku VAT? W jaki sposób prawidłowo ująć w ewidencji księgowej taką operację gospodarczą? »

Klasyfikacja i ewidencja umowy z Krajowym Rejestrem Długów

Aktualizacja: 29.05.2015

Możliwość odpłatnego umieszczania dłużników i korzystania z bazy Krajowego Rejestru Długów, w świetle tak zawartej umowy, należy potraktować jako usługę. Do jakiego paragrafu klasyfikacji budżetowej zaklasyfikować taki wydatek? W jaki sposób ująć go w ewidencji księgowej? »

Klasyfikacja budżetowa wydatku na zakup programu e-Świadectwa

Aktualizacja: 13.06.2014

W zależności od wartości wydatek na zakup licencji do programu e-Świadectwa należy ująć w § 421 „Zakup materiałów i wyposażenia” lub w § 606 „Wydatki na zakupy inwestycyjne jednostek budżetowych”. »

Możliwość zaliczenia wyposażenia placu zabaw do środków trwałych

Aktualizacja: 17.06.2014

W przypadku gdy obiekty pomocnicze obsługują więcej niż jeden budynek lub nie obsługują żadnego budynku, należy je zaliczać do właściwych rodzajów środków trwałych, zgodnie z ich przeznaczeniem. W związku z tym, jeżeli plac zabaw obsługuje jeden budynek – stanowi on obiekt pomocniczy i jego wartość powiększa wartość budynku. Zasada ta nie dotyczy oczywiście urządzeń ruchomych zlokalizowanych na placu zabaw. »

POLECANE

Kadry i płace 2019

reklama

Ostatnio na forum

URLOPY

Eksperci portalu infor.pl

Robert Gniezdzia

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »